Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Підвищення мінімальної заробітної плати, а також зміна системи оплати праці викликали у роботодавців безліч запитань щодо порядку нарахування заробітної плати, розрахунку її складових, проведення доплат до рівня мінімальної заробітної плати, а також щодо врахування доплат і надбавок при нарахуванні зарплатні.

 

 


До січня 2017 року доплати нараховувалися понад розмір мінімальної заробітної плати, а з нового року за новими законами певні доплати вже включаються до розміру мінімальної заробітної плати.

Так, на онлайн-прийом громадян фахівців Держпраці надали відповідь: чи включаються до мінімальної заробітної плати 10 % доплати за використання дезинфікуючих засобів, доплата за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати?

Заступник директора Департаменту з питань праці Олена Коновалова роз’яснила, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01 січня 2017 року становить 1600 гривень.

Вичерпний перелік доплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, визначений статтею 3 Закону України «Про оплату праці».

Це доплати за:

роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
роботу в нічний та надурочний час;
роз’їзний характер робіт;
премії до святкових і ювілейних дат.

Таким чином, доплати за використання в роботі дезинфікуючих засобів, за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати включаються до розміру мінімальної заробітної плати.

Інформаційний центр Держпраці


02.02.2017 |

Повернутись назад