Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Криворізьким гірничопромисловим управлінням Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області на базі ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» проведено розширену нараду з питань Додержання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці під час ведення робіт в електроустановках та експлуатації електрообладнання на підприємствах гірничодобувної промисловості.

 

 


Даний захід було організовано в рамках планової перевірки, яка наразі триває на підприємстві і об’єднав для вирішення спільної проблеми технічних керівників, керівників служб охорони праці, керівників технічних відділів, головних спеціалістів за напрямками (енергетики, гірники, технологи) ГД ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", ПрАТ "Центральний ГЗК", ПрАТ "Інгулецький ГЗК", ПрАТ "Північний ГЗК", ПрАТ "Полтавський ГЗК", ТОВ "Єристівський ГЗК", ПАТ "Орджонікідзевський ГЗК", Філії "Вільногірський ГМК" ДП "ОГХК", ТОВ "Мотронівський ГЗК", ГЗК «Укрмеханобр» та ПАТ «ММК ім. Ілліча».

Актуальність проведення наради з даної тематики, зумовлена результатами всебічних перевірок стану охорони праці та промислової безпеки гірничо-збагачувальних комбінатів, які протягом поточного 2016 року проводились відділом нагляду у гірничодобувній промисловості Криворізького гірничопромислового управління. Аналіз результатів перевірок підприємств довів, що відсутність державного нагляду під час мораторію та в період реорганізації Держпраці значно вплинули на погіршення стану безпеки на комбінатах, в тому числі під час експлуатації електрообладнання.

Тож, саме спираючись на виявлені під час перевірок порушення, фахівцями Держпраці підіймались для обговорення ряд питань, серед яких: наявності дозволів на експлуатацію електричного устатковання електричних станцій та мереж, технологічного електрообладнання напругою понад 1000 В; наявності експертизи проектної документації; своєчасність проведення капітальних ремонтів електрообладнання; своєчасність проведення високовольтних вимірів та іспитів електрообладнання та електроустаткування. На комбінатах допускається експлуатація обладнання, яке відпрацювало граничний строк експлуатації без проведення експертного обстеження та технічних оглядів; допускається експлуатація електрообладнання та електромереж без вводу в експлуатацію (після проведення модернізації).

Разом з тим спеціалісти гірничопромислового управління звертали увагу учасників заходу на незадовільний стан інженерних мереж та споруд, відсутність опоровозів для транспортування пересувних опор кар’єрних ліній та будівництві пересувних кар’єрних повітряних ліній без проектів. Не оминули увагою неукомплектованість штату працівників.

Основну увагу порядку денного наради було приділено аналізу рівня виробничого електротравматизму. Починаючи з 2014 року і по теперішній час підприємствами, підконтрольними відділу нагляду у гірничодобувній промисловості, було взято на облік сім випадків ураження працівників електричним струмом, чотири з яких – зі смертельним наслідком.

За 10 місяців поточного року сталося два випадки електротравмування, один з яких смертельний. З аналізами розслідувань даних нещасних випадків виступали головні енергетики підприємств, які в своїх доповідях детально зупинялись на обставинах і причинах їх виникнення та звітували про проведену роботу по недопущенню подібного.
Слід зазначити, що і аналіз причин травматизму і результати всебічних перевірок дотримання підприємствами вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки свідчать про наявність передумов виникнення виробничого електротравматизму, зокрема: зношеність обладнання; несвоєчасне проведення експертного обстеження, технічного огляду та випробувань електрообладнання; зменшення чисельності електротехнічного персоналу; недостатній рівень підготовки працівників в питаннях охорони праці та технічної експлуатації електроустановок споживачів тощо.

Підбиваючи підсумки наради керівники Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області рекомендували всім присутнім вжити на своїх підприємствах дієвих заходів по недопущенню нещасних випадків як електротравматизму так і виробничого травматизму в цілому. При цьому, наголосили на обов’язковому додержанні вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці під час ведення робіт в електроустановках та експлуатації електрообладнання.

Друга частина наради відбулась на виробничих об’єктах ПрАТ «Полтавський ГЗК» та ТОВ «Єристівський ГЗК», де учасники заходу мали нагоду безпосередньо ознайомились з функціонуванням системи охорони праці на комбінатах та обмінятися досвідом.


22.12.2016 |

Повернутись назад