Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, що стався 02 жовтня 2016 року, з 28-річним заступником механіка дільниці підземним дільниці конвеєрного транспорту на шахті у місті Тернівка.

Обставини та причини випадку з`ясовувала комісія Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за участі представників Дніпропетровської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості, первинної профспілкової організації, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань в м. Тернівка, представників керівництва та служби охорони праці підприємства.


Розслідуванням з`ясовано, що нещасний випадок стався на дільниці конвеєрного транспорту під час виконання робіт по технічному обслуговуванню та ремонту обладнання. Після закінчення ремонту, конвеєр було запущено. Заступник механіка, при роботі конвеєра, почув побічний шум з боку виносного барабану, та вирішив перевірити, від чого звук. Він піднявся на горизонтальну частину підтримуючого стояку на висоту 2,5 метра, та побачив шматок вугілля, який знаходився між виносним барабаном і буксою барабана. Під час прибирання вугілля він втратив рівновагу і, падаючи, правою рукою оперся в обертаючий барабан, в результаті чого права рука потрапила між буксою та барабаном.

Причинами нещасного випадку визнано: порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів; порушення трудової і виробничої дисципліни, у тому числі: невиконання посадових обов’язків, невиконання вимог інструкцій з охорони праці; особиста необережність потерпілого. Випадок визнано пов`язаним із виробництвом, складено акт за формою Н-1. Матеріали розслідування направлені до органів прокуратури.

Для запобігання схожим випадкам комісією рекомендовано: обставини та причини, нещасного випадку з тяжким наслідком довести до відома працівників шахтоуправління; забезпечити контроль з боку інженерно-технічних робітників за виконанням вимог нормативних актів з охорони праці при виконанні робіт; провести повторне вивчення технологічної документації з перевіркою знань працівникам дільниці конвеєрного транспорту.

Фахівці ГУ Держпраці продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про необхідність дотримання правил охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.
 


08.11.2016 |

Повернутись назад