Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

9 червня 2016 року за ініціативою начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Владислава Снісара, відбулась спільна нарада з обласним об’єднанням профспілок у Дніпропетровській області з питань стану охорони праці на підприємствах області та хід виконання Угоди про взаємодію та співпрацю між Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області та обласним об’єднанням профспілок».

 


В роботі наради прийняли участь: Віктор Сергєєв – голова Федерації організацій працедавців Дніпропетровської області; Надія Братко - начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань України у Дніпропетровської області; Максим Новіченко – директор Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Олександр Просандєєв - начальник відділу державної експертизи умов праці, та з питань охорони праці, головний державний експерт умов праці управління трудових відносин, зайнятості населення і умов праці Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації.

На нараду запрошені: члени президії, керівники членських організацій обласного об'єднанні профспілок, представники профспілок з охорони праці; керівники відділів, державні інспектори, інші посадові особи Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області; голови обласних галузевих об'єднань працедавців області і ряд керівників підприємств і організацій області.

Першочергово розглянуто «Угоду про взаємодію та співпрацю між Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області та обласним об’єднанням профспілок».

Слід зазначити, 2 грудня 2015 року між профспілками області та Головним управлінням Держпраці укладено угоду про взаємодію та співробітництво. У квітні поточного року Головне управління ініціювало внесення доповнень у цю угоду, які стосуються контролю за виконанням трудового законодавства при використанні праці неповнолітніх та інвалідів, і 9 червня 2016 року було підписано Угоду в повному обсязі з внесеними доповненнями.

Угоду доповнили такими пунктами:

  • взаємне інформування сторін про випадки порушення трудового законодавства при використанні праці неповнолітніх та інвалідів на підприємствах області.
  • аналіз причин найбільш характерних порушень законодавства про працю, у тому числі неповнолітніх та інвалідів, зокрема ухилення від юридичного оформлення фактичних трудових стосунків, підміни трудових договорів цивільно-правовими й іншими угодами та підготовка пропозицій з попередження таких порушень.

Начальник Головного управління Владислав Снісар у своїй доповіді звернув увагу присутніх на основні проблемні питання в сфері охорони праці на підприємствах області. Одне з таких питань - проведення робіт за договорами підряду. Тому Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області приділяє велику увагу легалізації трудових відносин. Фахівцями Головного управління з початку року проведено близько 40 семінарів з питань трудового законодавства, прийнято участь у 8-ми районних комісіях з питань легалізації найманої праці.

Про стан виробничого травматизму в області та професійні захворювання доповів Петро Довганенко – головний технічний інспектор праці обласного об’єднання профспілок. Він зазначив, що в сучасних умовах ефективним заходом попередження виробничого травматизму мають стати превентивні заходи.

На завершені наради виступили представники підприємств області з інформацією про випадки виробничого травматизму, що мали місце, проведені розслідування, а також заходи профілактики виробничого травматизму, що вживаються на підприємствах.

 

 

 

 

 

 

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області
 


13.06.2016 |

Повернутись назад