Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

В Криворізькому гірничопромисловому управлінні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області відбувся «круглий стіл» тематикою якого став цьогорічний девіз Всесвітнього дня охорони праці.

 

  


За «круглим столом» зібралися керівники структурних підрозділів Криворізького управління та відділу з питань додержання законодавства про працю, фахівці Криворізького експертно-технічного центру, представники Криворізького міського комітету профспілки металургів і гірників України, первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків, представники міськвиконкому та керівники служб охорони праці найпотужніших підприємств Криворізького басейну.

Аналізуючи причини нещасних випадків, що сталися в Україні в 2015 році, начальник Криворізького гірничопромислового управління Олександр Волохов зосередив увагу присутніх на психофізіологічних причинах, що становить 23% випадків травмування. Зауважив, що серед небезпечних і шкідливих чинників таких травмувань особливе місце займає стрес, який виникає внаслідок тривалого впливу на працюючого психоемоційних перевантажень і небезпечних виробничих факторів.

Учасники заходу зосередили увагу на попередженні можливості виникнення стресових ситуацій в гірничорудній галузі, а особливо в шахтах, де люди працюють в замкнутому просторі в небезпечних умовах з небезпечним обладнанням.

Серед питань, які підіймались детально зупинились на методах реабілітації для працівників, які повернулись із зони АТО, обговорили необхідність аналізу результатів психофізіологічного добору та якість проведення медоглядів.

На кожному з підприємств є свої шляхи і методи подолання у працівників стресових проявів, які і презентували для обміну досвідом ПАТ «Кривбасзвлізрудком», ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» та ПАТ «Північний ГЗК».

Керівництво гірничопромислового управління поставило завдання перед фахівцями в галузі безпеки праці підприємств провести системний аналіз найбільш ймовірних факторів аварійності пов’язаних з психофізіологічними причинами. Виявити працівників з «групи ризику» і провести з ними комплекс профілактичних заходів, що підвищують рівень безпеки виробничого процесу. Зауважено, що саме спільними зусиллями, колективно слід формувати та розвивати методи боротьби зі стресом.

Завершилось засідання круглого столу урочистим нагородженням кращих фахівців підприємств Криворізького басейну. Фахівці Криворізького гірничопромислового управління відзначені Грамотами Криворізького міського комітету профспілки металургів і гірників України.

Також про попередження впливу стресогених факторів та уникнення психологічних ризиків у працівників, запровадження профілактичних, лікувальних, реабілітаційних програм, залучення психологів та проведення тренінгів, регулярний моніторинг і налагодження допустимого соціально-психологічного клімату фахівці Криворізького гірничопромислового управління обговорили на розширеній нараді спільно з відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Кривий Ріг.

Учасниками заходу були представники від міськвиконкому, профспілкових організації, фахівці підприємств Криворіжжя, представники рятувальних та реабілітаційних організацій.

В умовах прискорених організаційних змін викликаних нинішнім економічним спадом, непостійною зайнятістю, скорочення можливості працевлаштування, страху позбутися роботи, фінансової нестабільності - те з чим сьогодні стикаються працівники, має серйозний вплив на їх психічне здоров’я і благополуччя.

Фахівці гірничопромислового управління головний акцент поставили на обов’язковому визначенні шкідливих та небезпечних психофізіологічних факторах, які можуть призвести до виникнення нещасного випадку, тим більше зі смертельним наслідком. Вжити невідкладних заходів, що підвищать рівень безпеки виробничого процесу.

 


17.05.2016 |

Повернутись назад