Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Реальною загрозою для здоров’я персоналу лікувально-профілактичних закладів є інфекційні захворювання, безпосередній контакт із зараженими пацієнтами, їх кров’ю та іншими біологічними рідинами. Інфекційні захворювання (туберкульоз органів дихання, туберкульоз нирок, вірусний гепатит В і С) займають провідне місце в структурі хронічних професійних захворювань медпрацівників. Вищенаведені дані є переконливим свідченням того, що медичні працівники відносяться до групи високого ризику.  Професійні фактори в галузі мають в основному біологічну природу. Тому організаційні та профілактичні заходи повинні направлятися, в першу чергу, на контроль за станом умов праці і здоров’ям медперсоналу, що має контакт з інфекцією.


Виконуючи професійні обов’язки, медична сестра постійно спілкується з хворими та контактує з різними медикаментами та дезінфекційними засобами. Тому вона наражається на небезпеку захворіти.

Зараження може відбутись за допомогою різноманітних об’єктів – біологічний матеріал від хворого, предмети побуту, природні фактори, медичні засоби.

Проте вірогідність зараження можна значно знизити – це ізоляція інфекційного хворого, поточна та заключна дезінфекція, імунізація, носіння захисного одягу.

Детальніше
 


13.05.2016 |

Повернутись назад