Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Серед професійних захворювань різних систем і органів досить значне місце займають захворювання верхніх кінцівок, обумовлені перенапругою.

Ця область професійної патології включає в себе велику кількість різних хворобливих форм, що вражають різні тканини руки, починаючи від кісток і закінчуючи периферичними нервами.

 


У нашій промисловості, завдяки повсюдному впровадженню механізації та автоматики, застосування ручної праці все більше і більше скорочується. Однак не тільки на дрібних, але навіть і на великих підприємствах є чимало професій, де ручна праця в тій чи іншій мірі застосовується і до теперішнього часу і де робота супроводжується значним фізичним напруженням. Причиною захворювання рук може бути також напівмеханізована і напівавтоматизованих робота - на штампах, верстатах, конвеєрах і т. п., що вимагає великої швидкості рухів і фізичної напруги. Особливо несприятливу роль відіграють монотонність роботи, нерівномірний її ритм, неправильні прийоми, тиск і тертя інструментів або виробів, тривала напруга окремих м'язових груп.

Всі ці шкідливості мають умовний характер. Зрозуміло, що, залежно від індивідуальної реактивності організму, одні і тіж навантаження для одного буде нормальною, а для іншого надмірної, що перевищує його можливості. У цьому відношенні особливу роль грає тренування. Саме відсутність тренування досить часто сприяє виникненню професійних захворювань, пов'язаних з фізичним перенапруженням.

Детальніше


12.05.2016 |

Повернутись назад