Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

У Дніпропетровську 29 березня 2016 року в приміщені Національного гірничого університету відбулося відкриття Національного тур-марафону «Охорони праці та пожежної безпеки» у рамках безкоштовного семінару–практикуму «Реформування системи охорони праці в Україні».

Захід проводився за підтримки Державної служби України з питань праці.

 


Вступне слово взяв Сергій Пономарьов, головний редактор журналу «Охорона праці і пожежна безпека». Він наголосив, що основною метою видання є виховання у читачів культури безпеки.

На заході були присутні майже 500 працівників різних підприємств області. Для них організаторами була проведена вікторина на знання правил охорони праці, визначено 10 переможців, які отримали заохочувальні призи.

З інформацією про стан виробничого травматизму на підприємствах області та шляхи його зниження у своєму докладі поінформував Сергій Петренко - заступник начальника відділу нагляду у соціально-культурній сфері ГУ Держпраці у Дніпропетровській області.

Він ознайомив присутніх з функціями, які виконує Держпраці, зазначив, що увага акцентується на проведенні превентивної роботи, здійсненні, в першу чергу, не каральної, а роз’яснювальної та аудиторської функції. Акцентував увагу на застосуванні у 2016 році нових дієвих загальних заходів з попередження виробничого травматизму (проведення спільних нарад, застосування новітніх систем управління на прикладі стандарту OHSAS 18001). Наголосив на необхідності впровадження триступеневого контролю за охороною праці на підприємствах, призначенні посадових осіб, відповідальних за охорону праці, своєчасному навчанні та перевірці знань з питань охорони праці.

Виступив Олександр Просандєєв начальник відділу державної експертизи умов праці, та з питань охорони праці, головний державний експерт умов праці управління трудових відносин, зайнятості населення і умов праці Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації з інформацією про пільгове пенсійне забезпечення, гігієнічну класифікацію праці за показниками важкості та небезпечності факторів виробничого середовища та трудового процесу.

Розповів, що в Дніпропетровській області діє програма гігієни безпеки праці виробничого середовища на 2014-2018 роки, Рада безпечної життєдіяльності населення. Дуже серйозно розглядаються питання профілактики виробничого травматизму. Наприклад, на металургійному заводі «Дніпросталь» впровадженно новітнє обладнання, новітні технології, переймати досвід приїжджають навіть закордонні делегації.

Учасники семінару заслухали інформацію про роботу профспілок, подивилися іміджевий фільм про організацію праці профспілок.

На останок організатори семінару подякували усім присутнім за активну участь у заході, інтерес до питань охорони праці, активну роботу питань попередження виробничого травматизму.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області


 


30.03.2016 |

Повернутись назад