Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На виїзній розширеній нараді Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці  у Дніпропетровській області обговорили стан промислової безпеки, охорони праці та рівень травматизму на піднаглядних управлінню підприємствах гірничорудної галузі за 2015 рік.

 

 


Під головуванням заступника начальника Головного управління Держпраці  у Дніпропетровській області Костянтина Корольова в засіданні наради приймали участь технічні директори (головні інженери), керівники служб охорони праці, головні механіки, головні енергетики гірничорудних підприємств, керівництво ДП «Криворізький ЕТЦ», представники Криворізьких місцевих прокуратур, фонду соціального страхування від нещасних випадків, профспілкових організацій та фахівці гірничорятувального загону.

Головними питаннями порядку денного наради розглядалися стан виробничого травматизму на гірничодобувних підприємствах підконтрольних Криворізькому гірничопромисловому управлінню та робота служб даних підприємств по забезпеченню безпечних умов праці.

Аналізуючи стан травматизму фахівці управління доповіли, що за звітний 2015 рік в гірничорудній і нерудній галузі допущено 164 випадки травмування (180 у 2014 році). Разом з тим зазначили, що в даній галузі в минулому році зріс рівень смертельного травматизму - 13 постраждалих (8 у 2014 році). Основними причинами нещасних випадків стали організаційні - 72%,  психофізіологічні - 17 %,   технічні - 11% та ін.

Тож, ситуація зі зменшенням загального травматизму і при цьому рості смертельного, може свідчити про можливі приховування підприємствами випадків травмувань працівників. Даний факт підтверджується і частими зверненнями громадян зі скаргами до управління, органів прокуратури у профспілкові організації щодо достовірності проведення розслідувань нещасних випадків.

Наразі, не втішну ситуацію в питаннях промислової безпеки на підприємствах виявляють інспектори в ході розпочатих цього річ планових всебічних перевірок. За два роки мораторію на перевірки, підприємства дещо послабили увагу до питань охорони праці, тож інспекторський склад гірничопромислового управління закликає керівників підприємств направити свої зусилля на запобігання нещасним випадкам на виробництві та захисті трудових інтересів працівників. В свою чергу, Криворізьке управління гарантує, за необхідності, надання кваліфікованої методичної та роз’яснювальної  допомоги в питаннях праці.

Серед основних проблемних питань, які підіймались на нараді, це своєчасне проведення підприємствами експертних обстежень та ремонтів основного технологічного обладнання, оскільки значна частина обладнання підвищеної небезпеки, яке експлуатується підприємствами, вже давно відпрацювало свій граничний (нормативний) строк експлуатації.

Обговорювали рівень безпеки під час ведення вибухових робіт; незадовільний стан виробничих будівель і споруд, у тому числі накопичувальних бункерів рудопереробних фабрик; безпечну експлуатацію кранів, автомобільного, залізничного та конвеєрного транспорту.

Окремо постали питання якості навчання і перевірки знань посадових осіб, працівників підприємств та допуску робочих до виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі договорів цивільно-правового характеру. Особливу увагу звернули на захисті трудових прав демобілізованих учасників АТО.

На нараді заслухали керівників підприємств, які відпрацювали рік з підвищенням показників рівня виробничого травматизму, серед яких ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», ПАТ «Кривбасзалізрудком», шахтоуправління ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «Північний ГЗК» та ПАТ «Марганецький ГЗК». Підприємства відзвітували про виконану профілактичну роботу та вжиті заходи по недопущенню подібного.

Підбиваючи підсумки наради Костянтин Корольов звернувся до інженерно-технічного персоналу та працівників служб охорони праці, закликав їх бути відповідальними з інструктажами, допусками до виконання робіт, здійснення відомчого контролю, тощо. Оскільки все це - запорука безпечної роботи виробничого персоналу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області
 


17.03.2016 |

Повернутись назад