Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

28-29 жовтня 2015 року керівництвом Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за участі Павлоградського відділу гірничотехнічного нагляду у вугільній промисловості, представників 8 ВГРЗ разом з генеральним директором та фахівцями об’єднання ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» розглянуто програму гірничих робіт п’яти рудоуправлінь підприємства, до складу яких входить 10 шахт з видобутку вугілля.

 


Основним завданням розгляду програми гірничих робіт, окрім визначення напрямків та обсягів проведення гірничих робіт, є також визначення основних заходів щодо виконання виробничої програми з додержанням Правил безпеки у вугільних шахтах та створення безпечних умов праці для шахтарів.

Зокрема, основними вимогами безпеки є заходи щодо забезпечення шахтарів спецодягом, необхідною кількістю саморятівників та головними світильниками, роботи систем колективної та індивідуальної безпеки, питання безпечної експлуатації основного обладнання, машин і механізмів, готовність шахтних підйомників, електротранспорту, систем пожежогасіння, стволів та вентиляційних свердловин, своєчасне проведення їх діагностування та продовження терміну експлуатації, готовності машин і механізмів, вентиляторних установок, які забезпечують подачу необхідної кількості повітря до робочих місць тощо. Розглянуто плани ліквідації аварійних ситуацій з урахуванням розвитку гірничих робіт та можливість гірничорятувальників надавати допомогу та проводити рятувальні роботи у разі потреби.

Значної уваги приділено також питанням маркшейдерського забезпечення та охорони надр, які дають можливість прогнозування та попередження викидів пилу, гірничої маси та металу, сприяють безпечному проведенню гірничих робіт з урахуванням складності гірничо-геологічних умов при проходженні підземних гірничих виробок та видобутку вугілля. Також розглянуто питання повноти видобутку корисних копалин та списання запасів у разі неможливості їх видобування.

Відзначалось, що на 2016 рік планами підприємства передбачено видобуток 18578,5 тисяч тон вугілля, проходження 108634 м гірничих виробок.

В результаті розгляду програми гірничих робіт виявлені питання, які не повністю відповідають вимогам правил безпечного виконання робіт, та запропоновано розробити додаткові заходи, які забезпечать проведення гірничих робіт за програмою на 2016 рік згідно з чинними правилами безпеки.

Під час наради було відзначено, що впродовж останніх років керівництвом ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» були спрямовані значні кошти на заходи щодо заміни технічного обладнання шахт, які входять до складу об`єднання, в тому числі підйомних машин, вентиляторів, комбайнів тощо, що дало змогу значно підвищити рівень безпеки виконання гірничих робіт.

Окрім того, фахівцями Держгірпромнагляду неодноразово проводились перевірки виробничих підрозділів за зверненням керівництва ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», а також превентивні заходи, що також сприяли створенню безпечних умов праці на шахтах об`єднання.

Нагадаємо, що за умов мораторію у 2 півріччі 2014 року та 1 півріччя 2015 року, фактично були припинені перевірки підприємств державним наглядом, зокрема, Держгірпромнаглядом. Одним із виключенням із цього порядку було проведення перевірок за зверненнями самих власників, які усвідомлюють важливість налагодження безпечного та безаварійного виробництва.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області


30.10.2015 |

Повернутись назад