Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Дніпропетровської області повідомили про виконання рекомендацій теруправління Держгірпромнагляду стосовно запобігання нещасним випадкам під час газонебезпечних робіт.

Відповідну інформацію надіслали підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст та районів Дніпропетровщини, зокрема, КП «Аульський водовід», КП «Дніпроводоканал», міськводоканалів Дніпродзержинська, Новомосковська, Верхньодніпровська, Орджонікідзе, КП «Павлоградське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», КП «Магранецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» та інших.   


За офіційною інформацією, отриманою від керівників та технічних служб підприємств, відомчий контроль за виконанням газонебезпечних робіт на виробничих дільницях забезпечено на належному рівні. Скрізь навчено та перевірено знання персоналом методів безпечного проведення робіт, здійснюються інструктажі та оформлюються наряди-допуски, питання безпеки періодично розглядають на тематичних нарадах та семінарах. Як запевняють посадові особи підприємств, у достатній кількості наявні прилади для виявлення небезпечних газів та усі необхідні засоби захисту: ізолюючі протигази ПШ-1, запобіжні пояси з сигнально-рятувальними мотузками, проведена ревізія стану вентиляційних систем на каналізаційних насосних станціях та очисних спорудах підприємств. 

Щороку дотримання вимог безпеки під час газонебезпечних робіт на підприємствах комунальної галузі, забезпечення працівників засобами захисту перевірялись державними інспекторами з охорони праці у найбільш «травмонебезпечний» сезон: впродовж літа та початку осені. Проте у 2015 році на цей процес, як і решту перевірок, вплинула дія мораторію на перевірки підприємств контролюючими органами. За таких умов фахівці теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області на початку сезону направили рекомендації керівникам комунальних підприємств області – вжити усіх технічних та організаційних заходів для запобігання нещасним випадкам під час газонебезпечних робіт.

Фахівці Держгірпромнагляду вкотре закликають керівників та працівників підприємств до пильності та сумлінності у дотриманні усіх правил безпеки під час робіт у газонебезпечному середовищі. 

Довідка:

Настання спекотного літнього сезону збільшує виробничі ризики на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства. Мова йде про виконання газонебезпечних робіт у колодязях, резервуарах, колекторах щодо їх налагодження, прочищення та ремонту. Майже щороку через отруєння працівників небезпечними каналізаційними газами при виконанні таких робіт на комунальних підприємствах різних регіонів України відбуваються нещасні випадки, частина з яких – зі смертельними наслідками. Низка трагедій, пов`язаних із виробничою діяльністю, сталася на об`єктах ЖКГ вже від початку 2015 року та призвела до загибелі як працівників підприємств, так і сторонніх осіб, що не мали стосунку до виконання таких робіт. 

19 травня на комунальному підприємстві Херсонської області від отруєння токсичними газами (речовинами) загинули двоє людей – оператор насосної станції та стороння особа. 

2 червня на цьому ж підприємстві при виконанні робіт з прочищення каналізації та вигрібної ями приватного будинку загинув працівник та двоє мешканців будинку. За попередніми даними, їхня смерть також настала від отруєння токсичними газами.

11 липня під час експлуатації каналізаційно-насосної станції у м. Слов`янську Донецької області від отруєння постраждали три особи, з яких одна загинула. 

13 липня під час виконання робіт по очищенню каналізаційно-насосної станції у м.Золотоноша Черкаської області внаслідок утоплення загинули три працівники.

Загалом серед причин таких нещасних випадків фахівці державного нагляду називають незадовільну організацію газонебезпечних робіт відповідальними особами підприємств; непроведення приладової перевірки повітряного середовища або виконання робіт без засобів індивідуального захисту; допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки осіб, які не мали відповідної кваліфікації; недотримання працівниками вимог інструкцій з охорони праці.  


03.08.2015 |

Повернутись назад