Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Впродовж січня-червня 2015 року на підприємствах Дніпропетровської області травми на виробництві отримали 299 працівників, серед яких 24 загинули. Порівняно із 1 півріччям минулого року загальний рівень виробничого травматизму в області скоротився майже на 12%, проте кількість смертельних травм збільшилась майже на 33%

 

 


Серед нещасних випадків на підприємствах переважають ураження електричним струмом (6 нещасних випадків, в тому числі 5 смертельних), падіння постраждалих (41 травмований, в тому числі 2 загинули), дія рухомих деталей (20 травмованих), дорожньо-транспортні пригоди під час виконання працівниками виробничих обов`язків (20 травмованих, з яких загинули 3), пожежі (2 нещасні випадки, обоє смертельні) тощо.

За галузями виробництва найбільшої кількості травмованих в області налічують: 

  • вугільна промисловість: травмовані 79 працівників, в тому числі 1 смертельно;
  • гірничо-рудна промисловість: травмовані 67 працівників, в тому числі 6 загинули;
  • соціально-культурна сфера: травмовані 54 працівники, в тому числі 7 загинули;
  • металургійна промисловість: травмовані 24, в тому числі 1 смертельно;
  • сільське господарство: травмовані 9, в тому числі 2 загинули.

За результатами розслідувань, з технічних причин отримали травми близько 3% постраждалих, в основному через незадовільний технічний стан виробничих об`єктів або засобів виробництва.

Організаційні причини травмування складають 58% від загальної кількості випадків (невиконання посадових обов`язків, вимог інструкцій з охорони праці, відсутність інструктажів, допуск ненавчених працівників до виконання небезпечних робіт, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення правил дорожнього руху тощо). 
Через психофізіологічні причини сталися майже 39% випадків (внаслідок протиправних дій сторонніх осіб або особисту необережність потерпілих).

Аби запобігти нещасним випадкам на виробництві, Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області вкотре наголошує керівникам та працівникам усіх підприємств області на необхідності дотриманнях усіх необхідних заходів щодо безпечного ведення робіт на об`єктах підвищеної небезпеки та утриманні технологічного обладнання у справному стані.

Варто нагадати, що впродовж І півріччя 2015 року державний нагляд у сфері промислової безпеки та охорони праці був обмежений відповідними нормами законодавства. Перевірки підприємств, установ і організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами здійснювались лише за постановами правоохоронних органів або суду, а також за зверненнями самих власників підприємств. Ці норми передбачені Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» від 31.12.14 року та Постановою Кабінету Міністрів України "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" N 408 від 13.08.2014 р.

За цей період інспектори теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області провели 61 перевірку за зверненнями власників, постановами правоохоронних органів або суду. За результатами перевірок виявили 302 порушення та видали приписи про їх усунення. До адміністративної відповідальності притягнуті 18 посадових осіб підприємств, в тому числі п`ятеро керівників.

Прес-служба ГУ Держпраці у Дніпропетровській області


28.07.2015 |

Повернутись назад