Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Комісія теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області завершила спеціальне розслідування нещасного випадку, який стався 21 квітня на машинобудівному підприємстві Бабушкінського району м.Дніпропетровська: в результаті падіння гакової підвіски головного підйому електромостового крану тяжкі травми отримав 34-річний слюсар-ремонтник.

 

 


Нещасний випадок стався під час виконання двома слюсарями-ремонтниками робіт у сталеливарному цеху підприємства. Комісія, зокрема, визначила, що обрив канату механізму головного підйому і падіння гакової підвіски сталось внаслідок неспрацювання кінцевого вимикача обмежувача верхнього положення гакової підвіски.

Причинами нещасного випадку комісія визначила технічну (незадовільний технічний стан засобів виробництва) та організаційні (порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, а саме «Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів», а також невиконання посадових обов`язків чотирма посадовими особами підприємства та цеху).

Для запобігання схожим випадкам підприємству рекомендовано перевірити вантажопідіймальні крани на відповідність вимогам нормативних документів та паспортних даних, усунути виявлені порушення, виконати ремонт та привести їх у відповідність до вимог правил. Також запропоновано провести позапланові інструктажі та перевірки знань машиністам кранів та посадовим особам  сталеливарного цеху, забезпечити постійний контроль недопущення до експлуатації обладнання, якому не проведено черговий технічний огляд.

За результатами розслідування випадок визнано пов`язаним із виробництвом, складено акт за формою Н-1 для отримання постраждалим працівником соціальних відшкодувань. Матеріали спецрозслідування направлені до органів прокуратури для подальшого реагування в межах чинного законодавства.

Участь у роботі спецкомісії з розслідування випадку взяли представники обласної профспілки машинобудівників та приладобудівників, департаменту соцзахисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації, Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, профкому та служби охорони праці підприємства.


22.07.2015 |

Повернутись назад