Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Стан виробничого травматизму на підприємствах регіону в 2014 році, а також підсумки діяльності територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області за минулий рік проаналізовано на Колегії теруправління, яка відбулася 16 січня 2015 року. Під час засідання Колегії також визначались напрямки роботи на 1 півріччя 2015 року з урахуванням останніх законодавчих актів, які регулюють діяльність органів державного нагляду на поточний рік.

 


Зазначалось, що впродовж січня-липня 2014 року робота теруправління здійснювалась на основі затверджених планів роботи. За цей період проведено понад 2,6 тисячі перевірок виробничих об`єктів, за їх результатами виявлено понад 21,7 тисячі порушень вимог безпеки при експлуатації обладнання або виконанні робіт, які створювали загрозу аварійної ситуації або травмування робітників. До адміністративної відповідальності було притягнуто майже 2 тисячі працівників та посадових осіб підприємств, серед яких 267 - керівники.

Із серпня 2014 року і до початку 2015 року в умовах мораторію на перевірки підприємств, установ та організацій теруправлінням Держгірпромнагляду проводились превентивні заходи для попередження виробничого травматизму, здійснювались спеціальні розслідування нещасних випадків, надавались консультації та роз`яснення працівникам та роботодавцям. За цей період також проведено 23 перевірки виробничих об`єктів за зверненнями власників та 44 перевірки за постановами правоохоронних органів, виявлено 678 порушень вимог безпеки.

За рішенням Колегії, на 1 півріччя 2015 року основним завданням для інспекторів теруправління визначено проведення превентивних заходів, надання методичної допомоги службам охорони праці підприємств, перевірки виробничих об`єктів у межах чинного законодавства, співпраця з громадськими радами, які діють при теруправлінні Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області.

«Резонансні випадки травмування та загибелі робітників підприємств, які останнім часом почастішали як у Дніпропетровській області, так і в інших регіонах, на жаль, свідчать про послаблення уваги окремих роботодавців до безпечного виконання робіт на виробничих об`єктах у період мораторію на проведення перевірок контролюючими органами, - говорить керівник теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Віктор Іванко. – Звісно, сьогодні держава обмежує функції наглядових органів. Але це аж ніяк не знімає з керівників підприємств обов`язків створювати безпечні умови праці для найманих робітників. Також не скасовується й адміністративна та кримінальна відповідальність посадових осіб підприємств за злочинну недбалість, яка може призвести до травмування або загибелі працівників.»

Небезпечною тенденцією на підприємствах фахівці Держгірпромнагляду сьогодні вбачають скорочення роботодавцями штатної чисельності служб охорони праці підприємств, а також непроведення у належні терміни діагностики технічного стану обладнання, що в подальшому може спричинити технологічні несправності та аварії.

«Однак саме відомчий контроль – служби охорони праці – мають працювати якомога ретельніше, аби попередити можливі трагічні наслідки на виробничих об`єктах на період обмеження державного нагляду, - додає керівник теруправління. - Зі свого боку, працівники Держгірпромнагляду готові до активної співпраці з усіма підприємствами, надання методичної допомоги для організації на виробництві ефективної системи управління охороною праці, проведення перевірок виробничих об`єктів за зверненнями власників, що дасть змогу підвищити рівень промислової безпеки та поліпшити умови праці на кожному окремому підприємстві.»

Довідка:

Відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» від 31.12.14 року перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня-червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Впродовж 2014 року на підприємствах, підконтрольних теруправлінню Держгірпромнагляду у Дніпропетровської області, травмувались 322 працівники, в тому числі смертельні травми отримали 37 робітників.  Порівняно із 2013 роком загальний рівень виробничого травматизму зменшився на 2,5%, рівень смертельного – збільшився на 27%. (У 2013 році на виробничих об`єктах регіону сталося 330 нещасних випадків, в тому числі 27 – зі смертельними наслідками.)

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


16.01.2015 |

Повернутись назад