Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Під час використання газу в побуті за період новорічних свят (із 31 грудня 2014 року по 06 січня 2015 року) в Україні постраждали 12 осіб, з них двоє – смертельно. Окрім того, 11 січня 2015 року через вибух газоповітряної суміші внаслідок витоку газу з балону зрідженого вуглеводневого газу постраждали 6 працівників та 2 відвідувача кафе в м.Ізмаїл Одеської області.

 


Основними причинами нещасних випадків при використанні газу в побуті стали отруєння продуктами згорання газу внаслідок  недотримання споживачами вимог безпеки під час експлуатації газових приладів, несправність системи димовідведення та автоматики безпеки газових приладів.

Фахівці Держгірпромнагляду застерігають: забороняється експлуатувати газові прилади і апарати, в яких не забезпечена герметичність, які мають несправну автоматику безпеки, а також несправні димоходи. У будинках, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи, не допускається влаштування витяжної вентиляції з штучним спонуканням. 

Нагадуємо, що в особливо небезпечний осінньо-зимовий період, коли газові балони наповнюються за низьких температур зовнішнього середовища у несанкціонованих місцях заправки (автомобільних газозаправних пунктах) або із порушеннями правил безпеки, їх не можна заносити в тепле приміщення. При нагріванні у теплому приміщенні зріджений вуглеводневий газ розширюється, значно збільшується тиск в балоні, що за умови перенаповнення балону може призвести до його руйнування, витоку газу та утворення вибухонебезпечної газоповітряної суміші.

Максимальний рівень наповнення балонів скрапленими вуглеводневими газами не повинен перевищувати 85 % об’єму балону.

Наповнення та обмін балонів повинні здійснювати спеціалізовані підприємства, які мають відповідний Дозвіл Держгірпромнагляду, через мережу газонаповнювальних станцій та газонаповнювальних пунктів; проміжних складів балонів; спеціалізованих магазинів з продажу газу, що здійснюють реалізацію газу в побутових балонах.
Усі балони повинні підлягати перевірці ваговим методом на відповідність нормам наповнення.

Довідка:         
31.12.2014, м. Липовець, Вінницька область, приватний будинок, отруїлися продуктами згорання 4 особи, з них 1 смертельно. Причина: виникнення зворотної тяги в димовому каналі внаслідок одночасної експлуатації самовільно заміненого опалювального газового котла та витяжної вентиляції зі штучним спонуканням.  

02.01.2015, м. Краматорськ, Донецька область, приватний будинок, отруїлися продуктами згорання 4 особи, з них 1 смертельно. Причина: потрапляння продуктів згорання в приміщення внаслідок відсутності з’єднувальної димовідвідної труби газового водонагрівача.

02.01.2015, м. Миколаїв, багатоквартирний будинок, отруїлися  продуктами згорання 4 особи. Причина: відсутність тяги в димовому каналі газового котла,  незпрацювання автоматики безпеки.

11 січня 2015 року в місті Ізмаїл Одеської області в кафе «У фонтана» стався вибух газоповітряної суміші з подальшим загоранням. Внаслідок вибуху постраждало 6 працівників та 2 відвідувача кафе. Попередня вірогідна причина нещасного випадку – вибух газоповітряної суміші внаслідок витоку газу з несправного балону зрідженого вуглеводневого газу.

Територіальними управліннями Держгірпромнагляду в регіонах створено комісії з технічного розслідування аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті.

За матеріалами Інформаційного центру Держгірпромнагляду України


13.01.2015 |

Повернутись назад