Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Серія пожеж сталася 16 листопада в Пресненському районі Москви, де відбулися вибухи побутового газу. Як повідомляють російські ЗМІ, відразу в 14 будинках, внаслідок різкого підвищення тиску, вибухнув побутовий газ, через що згоріли 30 квартир. У лікарню з опіками звернулися семеро осіб, одна з них перебуває у реанімації.

 

 


Як повідомили представники влади міста Москви, причиною стрибка тиску в газовій магістралі стала несправність редуктора скидання газу. З`ясувалося, що того ж дня в мікрорайоні Шелепиха проводилися роботи на газорозподільних пунктах, які не відповідали вимогам безпеки здоров'я споживачів. Хто саме проводив роботи, поки не з’ясовано. В даний час триває розслідування.

Нагадуємо, що аналогічний випадок стався 13 жовтня 2007 року в Дніпропетровську, де внаслідок вибуху газу в житловому будинку частково обрушилася будівля. Трагедія забрала життя 9 дітей і 14 дорослих. Більше ніж півтори сотні сімей позбулися даху над головою. Причиною вибуху, як і у Москві, було потрапляння газу високого тиску в мережу низького тиску на газорегулювальному пункті.

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України звернулася до керівників газорозподільних підприємств країни з вимогами посилити контроль за організацією та веденням газонебезпечних робіт, режимів роботи та перевірки газорегулювальних пунктів (ГРП), забезпечити постійний контроль за вихідним тиском на ГРП та їх безперебійну роботу, відповідно до вимог нормативних документів та проектних рішень, Правил безпеки систем газопостачання України.

У Дніпропетровській області на вимогу теруправління Держгірпромнагляду в рамках підготовки підприємств газопостачання до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 р.р. та з метою запобігання нещасним випадкам та аваріям під час використання газу в побуті станом на 1 листопада 2014 року були обладнані системами телеметричного контролю параметрів роботи 274 газорозподільчих пунктів (майже 70%), що перебувають на балансі газорозподільчих підприємств регіону.

Окрім того, у зв`язку із подіями у Москві, керівниками ПАТ «Дніпрогаз» та ПАТ «Дніпропетровськгаз» прийнято рішення про проведення позачергової перевірки усіх параметрів спрацювання запобіжних пристроїв усіх газорозподільчих пунктів.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області

За матеріалами Інформаційного центру Держгірпромнагляду України


20.11.2014 |

Повернутись назад