Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Держгірпромнагляд взяв учать у міжнародній газовій конференції LPG Ukraine 2014 з доповіддю на тему безпеки під час здійснення операцій із зрідженим газом, експлуатації об’єктів. Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України представив заступник Голови Степан Дунас.  Головні питання, що цікавили гостей – це стан безпечного використання скрапленого газу на Україні, безпека автономного опалення скрапленим газом в промисловому і побутовому секторі, безпека використання скрапленого газу на АГЗС, стан балонного парку та Європейський досвід.

 


Зокрема, Степан Дунас зазначив, що попри позитивну динаміку розвитку ринку споживання скрапленого газу та заміщення природного газу, існує загроза безпеки експлуатації газових приладів та систем газопостачання. Це спричинено недостатнім контролем з боку держави, недосконалістю окремих норм, відсутністю відповідної нормативно-правової бази та допущенням самовільного використання газових установок фізичними особами, суб’єктами господарювання, що наражає на небезпеку та призводить до трагічних наслідків.

Доповідач зазначив, що Держгірпромнагляд підтримує конструктивні законодавчі ініціативи Асоціації щодо гармонізації та адаптації законодавства і готовий супроводжувати розроблені нормативні акти та реєстрацію у Міністерстві юстиції.

Також наголошено на необхідності підвищити рівень менеджменту Асоціації у питаннях промислової безпеки, охорони праці, виробничої дисципліни та контролю. Це необхідний крок до Європейських стандартів розвитку.
За статистикою, протягом 2011-2014 років під час використання зрідженого газу у побуті постраждало 34 особи, смертельно – 5. У закладах громадського харчування за 2007 – 2014 роки постраждало 67 осіб, смертельно – 13. За 2014 рік постраждало 12, смертельно – 6.

Наголошено, що ринок закупівель зрідженого газу має бути доволі прозорим, а забезпечення населення газом жорстко регламентованим з боку держави.

Нагадаємо, що Конференція LPG Ukraine – центральний форум учасників ринку скрапленого газу України і один із найбільших заходів в СНД. У 2012 році конференція зібрала понад 150 учасників із 110 організацій.
 

За матеріалами Інформаційного центру Держгірпромнагляду України


15.10.2014 |

Повернутись назад