Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З метою запобігання нещасним випадкам при користуванні атракціонами у Дніпропетровській області інспекторами територіального управління Держгірпромнагляду відповідно до плану роботи щорічно проводяться цільові перевірки готовності підприємств, суб`єктів господарської діяльності та фізичних осіб до безпечної експлуатації атракціонної техніки.


Враховуючи велику увагу громадкості до питань забезпечення належного стану атракціонів із наближенням літнього сезону, в теруправлінні вирішили запросити журналістів провідних дніпропетровських телеканалів безпосередньо до центрального міського дитячого парку ім. Л. Глоби, щоб побачити стан справ на власні очі.

Спілкуючись із представниками засобів масової інформації, начальник державної інспекції нагляду у будівництві, енергетиці, за об'єктами котлонагляду та підйомними спорудами Андрій Воловицький окреслив критерії безпеки атракціонів та причини, через які саме експлуатація атракціонів забороняється: «Головна вимога до цих механізмів – це їх технічний стан. Щодня перед початком роботи оператор повинен провести апробацію роботи атракціону: оглянути, переконатися, що він відповідає вимогам, і тільки після того допускати до користування цим атракціоном відвідувачів. Для того, щоб запустити в роботу атракціон після зимового періоду, відповідальна особа, яка призначена власником, повинна провести комплекс робіт з технічного обслуговування, провести підготовку його до сезону, статичне і динамічне випробовування. Суб’єкт господарювання повинен укомплектувати технічну службу кваліфікованими працівниками, які пройшли навчання з питань охорони праці. Повинен бути проведений технічний огляд спеціалізованою організацією. І тільки коли атракціон відповідає вимогам, він може бути допущений до експлуатації. Якщо це новозбудований атракціон або атракціон після капітального ремонту або усунення недоліків, його робота відновлюється тільки за участі інспектора Держгірпромнагляду, який перевіряє відповідність його вимогам правил і надає дозвіл для його роботи».

Андрій Воловицький акцентував увагу на відповідальності власників атракціонів: «По-перше, відповідно до законодавства, власник, який має намір розпочати роботу підвищенної небезпеки, зокрема атракціонів, у встановленому порядку повинен отримати висновок експертизи про готовність до експлуатації і відповідний документ дозвільного характеру. По-друге, і це чи найлоговніше, – власник особисто відповідає за підтримання належного рівню безпеки на атракціонах, дотримання чинних правил та законодавства з охорони праці. Проте і самим відпочиваючим не слід забувати про дотримання правил безпеки. Адже навіть попри забезпечення безпеки та справність всіх атракціонів, неадекватна поведінка користувача може призвести до трагічних наслідків».

Наостанок начальник державної інспекції нагляду у будівництві, енергетиці, за об'єктами котлонагляду та підйомними спорудами Андрій Воловицький дав пораду користувачам, на що вони повинні звернути увагу, ідучи до атракціонів: «У першу чергу, зверніть увагу на технічний стан. Навіть із зовнішнього вигляду атракціону можна робити висновок, приведений він у відповідність чи ні. Це і пофарбування, і наявність огорожі, і наявність правил безпечного користування атракціонами. До того ж, будь-який відвідувач може попросити у власника акт про відповідність атракціону, і тільки після цього з впевненістю користуватися ним. Біля кожного атракціону є оператор, у якого повинна бути копія документу. Якщо ж він вас скерує до адміністратора, тоді адміністратор повинен вам надати ці документи, бо це ваше право».

Довідка:
Фахівці Держгірпромнагляду продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про дотримання вимог охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


26.04.2013 |

Повернутись назад