Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Інспектором праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Євгенієм Топтуном сумісно з інспектором Сектору ювенальної превенції Відділу поліції Кам’янського районного управління поліції старшим лейтенантом поліції Анастасією Наливайченко здійснено інформаційний захід у формі лекції для учнів першого курсу та викладачів Державного професійно-технічного навчального закладу «Кам’янський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» стосовно офіційного працевлаштування та дотримання законодавства про працю неповнолітніх суб’єктами господарювання.

 


Так, в ході лекції фахівці розкрили поняття трудовий договір, форми укладення трудового договору, зазначили також про документи, які громадянин повинен надати при укладенні трудового договору

Учням повідомлено, про обов’язок роботодавця надати робоче місце, робочий одяг, чітко встановлені посадові обов’язки з урахуванням вимог законодавства.

Між учнями, викладачами, та доповідачами надалі виникла дискусія щодо встановлених норм тривалості робочого часу. На думку учнів, встановлені статтею 54 КЗпП України норми тривалості робочого часу (15 років – не більше ніж 24 годин на тиждень; 16-18 років – не більш ніж 36 годин на тиждень) є перешкодою офіційного працевлаштування. Інспектор праці Головного управління запевнив учнів, що дотримання законодавства у даному питані є корисною для здоров’я та морального стану неповнолітніх і не є перешкодою для працевлаштування дітей.

Питання виплати заробітної плати викликали не аби яку увагу учнів. Тож фахівцями розкрито поняття заробітна плата, доведені до відома строки виплати заробітної плати та її мінімальний розмір.

Також учням надано інформацію, про заборону використання праці неповнолітніх на важких, з шкідливими або небезпечними умовами праці, підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. Наголошено про заборону залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Доповідачі приємно здивовані активною участю слухачів, кількістю запитань, та розумінням необхідності даної теми.

 


12.03.2021 |

Повернутись назад