Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

До 1 лютого юридичним особам необхідно відзвітувати про виконання квот з працевлаштування осіб, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні – роз’яснення з питань дотримання законодавства про зайнятість населення та відповідальність роботодавців надає заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Нікопольському регіоні Юлія Кондрашева.

 


Наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. № 271 затверджено Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Порядком передбачено, що відповідну звітність зобов'язані надавати підприємства, установи та організації незалежно від форми власності з чисельністю штатних працівників від 8 осіб не пізніше 1 лютого після звітного року.

Роботодавці повинні виконувати норматив працевлаштування громадян, зазначених у ч. 1 ст. 14 Закону України "Про зайнятість населення" (крім осіб з інвалідністю), у розмірі:
•    5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб;
•    не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років.

Звертаємо увагу, вимога щодо виконання вищезазначеної квоти поширюється лише на тих роботодавців, організаційно-правову форму господарської діяльності яких можна визначити як підприємство, установа та організація. Тобто на фізичних осіб - підприємців ця норма не поширюється.

Відповідальність роботодавця за невиконання квоти: у разі встановлення посадовими особами Держпраці під час перевірок суб’єктів господарювання з питань зайнятості населення невиконання роботодавцем квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.


26.01.2021 |

Повернутись назад