Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко з робочим візитом прибув до Кривого Рогу. Метою візиту послугувала участь очільника Служби у засіданні робочої групи з розгляду Планів розвитку гірничих робіт у кар’єрах та шахтах гірничодобувних підприємств на 2021 рік, яка вже третій тиждень працює при Головному управлінні Держпраці у Дніпропетровській області.

 

 


 

Посадові особи Державної служби України з питань праці провели погодження планів розвитку гірничих робіт ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – підприємства з повним металургійним циклом, яке разом з  коксохімічним і металургійним виробництвом здійснює видобуток корисних копалин  підземним способом та веде відкриті розробки видобування руди.

Відтак, підприємство презентувало свої основні виробничі показники видобутку корисним копалин та очікувані у наступному році з урахуванням створення належних безпечних умов праці.

Так, члени комісії детально зупинялись на дотриманні графіків виконання ремонтних робіт в шахтних стволах та обслуговуванні підйомних машин, вентиляційних установок, копрів, надшахтних комплексів, будівель і споруд. При цьому акцентовано увагу на легітимності організацій, які долучаються до викання даних робіт.

Говорячи про проектні параметри гірничих робіт у кар’єрі, підіймались питання відповідності параметрів робочих площадок, берм безпеки та транспортних берм нормам проектування та вимогам правил безпеки. Також членів комісії цікавила організація систематичного контролю за станом стійкості укосів відвалів та бортів кар’єрів. Не менше уваги приділили питанням забезпечення ефективної організації відомчого контролю за безпечною експлуатацією  хвостосховищ, водозабірних та гідротехнічних споруд.

Фахівці Держпраці підіймали питання дотримання графіків обслуговування, капітальних ремонтів та експертного обстеження обладнання підвищеної небезпеки, яке відпрацювало встановлений термін експлуатації. Йшлося і про залізничний рухомий склад, і про внутрішньошахтний і конвеєрний транспорт, і про великовантажний технологічний транспорт, і про бурові станки, тощо. При цьому не оминали увагою процес технічного переоснащення та модернізації.

Серед питань, які підіймались під час захисту програми, стояли: рівень виробничого травматизму та своєчасність, об’єктивність і якість проведення підприємством розслідувань нещасних випадків. Відповідно, вжиті заходи по недопущенню подібного та загалом плани підприємства щодо вдосконалення роботи по попередженню травмувань та ризиків.


15.12.2020 |

Повернутись назад