Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Керівників суб’єктів господарювання, які експлуатують та обслуговують ліфтове господарство міста Кривого Рогу і Нікополю об’єднали для вирішення спільних проблем на нараді Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області. Метою даного заходу було проведення превентивної роботи по недопущенню та попередженню небезпечних ситуацій під час ведення робіт по монтажу, демонтажу, ремонту, реконструкції, технічному огляді, обслуговуванні та експлуатації даного вантажопідіймальною механізму.

 


Дане питання знаходиться під постійним контролем органів державного нагляду, зокрема своєчасне та безпечне ведення робіт по їх технічному обслуговуванню, на чому детально зупинився заступник начальника управління гірничого нагляду, нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Олександр Волохов. Очоливши дану нараду, він закликав всіх присутніх вжити невідкладних заходів задля забезпечення безпечного користування ліфтами як мешканцями багатоповерхових будинків так і відвідувачами громадських закладів (лікарні, торгівельні центри, тощо).

Учасниками наради підіймались питання своєчасності проведення експертних обстежень ліфтів по закінченню їх граничного терміну експлуатації, своєчасного усунення виявлених експертним обстеженням порушень та своєчасності позачергових повних технічних оглядів ліфтів. Обговорювали і питання укладання власниками ліфтів договорів на їх ремонт та обслуговування при цьому зосередились на організаціях з відповідними дозвільними документами. Окремо, кожен з представників від обслуговуючих підприємств відзвітувались про проведену у поточному році та заплановану на наступний рік роботу по заміні ліфтів житлового фонду.

Спільно, обговорили питання посилення роботи з популяризації безпечних методів користування ліфтами серед громадян та мешканців будинків. Посилити комунікацію з представниками власників ліфтів, оскільки самоусування власників від вирішення питань по утриманню ліфтового господарства є основною причиною їх критичного стану.

Не оминули увагою і аналіз причин нещасних випадків пов’язаних з експлуатацією ліфтів, які мали місце останні роки на території України. Учасникам заходу рекомендовано взяти до відома дану інформацію і вжити заходів по недопущенню подібного у своєму ліфтовому господарстві.

Рекомендовано не зволікати вимогами «Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів» затвердженого постановою КМУ від 21.06.2017 року №438. Разом з тим, фахівці Держпраці звернули увагу присутніх на можливості внесення пропозицій до проекту Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, які наразі доступні до обговорення на офіційному сайті Державної служби України з питань праці.

Резюмуючи проведену зустріч, державні інспектори нагадали про відкритість у разі необхідності методично-консультативної підтримки роблячи акцент на «Співпраці задля безпеки».


14.12.2020 |

Повернутись назад