Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Під головуванням начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Ольги Бондаренко відбулося засідання колегії на якому було розглянуто незавершені спеціальні розслідування нещасних випадків на підприємствах Дніпропетровщини с початку 2020 року, а також, що сталися наприкінці минулого року.

 

 


 

В ході проведення колегії був обговорений аналіз матеріалів спеціальних розслідувань нещасних випадків згідно якого загальна кількість спеціальних розслідувань за фактом настання нещасного випадку з початку 2020 року (у т.ч. нещасних випадків, що сталися раніше), складає 114 (з яких 20 – нещасних випадків із смертельними наслідками, 29 – із тяжкими наслідками, 58 випадків смерті на виробництві, 4 групових нещасних випадки). Варто зазначити, що 76% від загальної кількості спеціальних розслідувань, тобто 87 нещасних випадків визнано такими, що пов’язані з виробництвом.

Голови спеціальних комісій доповіли про проблемні питання, що виникають під час проведення розслідування нещасних випадків на виробництві, та разом з присутніми на засіданні членами колегії та фахівцями, що були додатково запрошені від Головного управління, було обговорено шляхи їх вирішення.

Підбиваючи підсумки Ольга Бондаренко наголосила на тому, що спеціальні розслідування повинні проводитися суворо з дотриманням вимог «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», звернула увагу на якість підготовки і оформлення матеріалів спеціальних розслідувань нещасних випадків, своєчасність подання та отримання відповідей на запити з відповідних установ, які є невід’ємною частиною матеріалів розслідувань. Також нагадала усім присутнім, що пріоритетним напрямом роботи Головного управління залишається систематичне проведення превентивної роботи із суб’єктами господарювання з метою запобігання травматизму.

За результатами проведеного засідання колегії прийнято рішення:
•    керівникам управлінь/відділів нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки взяти під особистий контроль проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків на виробництві;
•    у разі виникнення потреби в продовженні розслідування - надавати обґрунтовані пропозиції, що можуть бути підставами для продовження спеціального розслідування;
•    забезпечити об'єктивне проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків на виробництві, а також своєчасне їх завершення відповідно до встановлених законодавством вимог.


30.09.2020 |

Повернутись назад