Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області завершили позапланові заходи державного нагляду (контролю) на підприємствах Дніпропетровської області, де зберігається та використовується аміачна селітра.

 

 


Заходи контролю відбувалися спільно з фахівцями Головного управління Національної поліції України в Дніпропетровській області та Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області. Загалом проінспектовано 21 об’єкт зберігання та використання аміачної селітри у 18 суб’єктів господарювання. Державними інспекторами встановлено 19 порушень умов зберігання аміачної селітри, до відповідальності притягнуто четверо посадових осіб та двох працівників відсторонено від виконання робіт.

У ході перевірок встановлено факти відсутності аміачної селітри на окремих підприємствах, оскільки технологічними процесами передбачено внесення речовини ще на ранніх стадіях вирощування сільськогосподарських культур. Тобто суб’єкти господарювання вже використали хімічну речовину.

Проте при здійсненні заходів державного контролю у місцях потенційного зберігання селітри виявлено низку порушень законодавства з охорони праці. Зокрема на окремих підприємствах не проведено, відповідно до вимог Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки», ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки; не проведено навчання та перевірку знань посадових осіб з питань охорони праці; не визначено клас вибухонебезпечності приміщень.

Під час здійснення заходів державного нагляду фахівцями проведена  інформаційно-роз’яснювальна робота серед працівників суб’єктів господарювання щодо дотримання температурного режиму, вологості, вентиляції в складських приміщеннях, а також  щодо вимог Постанови Кабінету Міністрів України  «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки». Відповідальних осіб детально поінформовано про вимоги «Правил охорони  праці при переробці та зберіганні аміачної селітри насипом».

Також роботодавцям надано методичну допомогу щодо удосконалення (відповідно до змін законодавства з охорони праці) нормативних актів, які діють на підприємстві, підвищення ефективності проведення спеціального навчання, а також організації безпечної роботи в умовах дії карантинних заходів.


21.09.2020 |

Повернутись назад