Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На цьому було наголошено під час засідання колегії теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області з підбиття підсумків роботи управління за перше півріччя 2014 року.


Як засвідчив аналіз стану травматизму на підприємствах, підконтрольних територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області, завдяки проведеним заходам державного нагляду рівень смертельного травматизму у звітному періоді знижено у 2,5 рази (6 випадків проти 15 у 2013р.). Разом з тим рівень загального травматизму залишається на рівні минулого року – 148 випадків проти 148. У майже 51% випадків смертельний травматизм траплявся суто через організаційні причини, а саме – невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, порушення правил дорожнього руху. Ще у 4% випадків – через організаційні. Викликає занепокоєння у інспекторів Держгірпромнагляду і зростання серед психофізіологічних причин (45%) частки «особиста необережність потерпілого». Саме через неї постраждало 53 працівника, або 35,8%.

Під час колегії було зазначено, що процеси оптимізації структури та консолідації функцій центральних органів виконавчої влади, які наразі відбуваються в Україні, скорочення обсягів виробництва, обмеження перевірок – спонукає до нових методів планування роботи. Необхідно вибудовувати роботу таким чином, щоб всі зусилля були спрямовані на ті ділянки, де є реальна небезпека. А саме, шляхом прогнозування та ідентифікації виробничих ризиків, їх вчасної мінімізації, можна сприяти створенню безпечних умов праці на підприємстві.

Наголошено, що головним завданням у процесі розслідування нещасних випадків є об’єктивне з’ясування їх причин, забезпечення соціальної захищеності працівників, дослідження висновків експертиз, діагностування обладнання.

На останок колегії з аналізом проведеної роботи та постановочними питаннями по галузям нагляду були засушені звіти начальників шістьох державних інспекцій, обговорені шляхи вдосконалення наглядової діяльності задля підвищення рівня промислової безпеки та охорони праці на підконтрольних теруправлінню підприємствах Дніпропетровщини.

Окрім керівного та інспекторського складу теруправління у роботі колегії також взяли участь начальник управління нагляду на виробництвах і об'єктах підвищеної небезпеки Держгірпромнагляду України Володимир Марков, начальник відділу нагляду за об'єктами хімічного комплексу – Михайло Нотевський, начальник ДП «Придніпровський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України» Євген Худолєй, редакція всеукраїнського науково-технічного журналу «Технополіс».

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


31.07.2014 |

Повернутись назад