Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На сьогоднішній час в місті Дніпро ведуться роботи з реалізації проекту «Корректировка проекта «Строительство первой очереди метрополитена в г. Днепропетровске». II пусковой комплекс (пусковой участок)».

 

 


Даний проект містить в собі проектні рішення на використання вибухових матеріалів, встановлення кріплення підземних гірничих виробок, тощо. За своїм змістом та видами робіт, сама реалізація цього проекту підпадає під дію вимог Гірничого закону України, Кодексу України про надра, Закону України «Про охорону праці» та «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107.

Для здійснення робіт з реалізації зазначеного проекту підприємство повинно мати дозвіл на підземні гірничі роботи та дозвіл на вибухові роботи та роботи пов’язані з використанням енергії вибуху. Тобто, ведення цих робіт без наявності відповідних документів, отриманих у встановленому порядку, суперечать вимогам законодавства.

На сьогоднішній день до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області підприємство, що здійснює реалізацію вищевказаного проекту, із заявою про отримання вищезазначених дозвільних документів, не зверталось.

Звертаємо увагу, що відсутність зазначених документів може призвести до заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу, створенню загрози життю та здоров'ю людей, оскільки заплановані підривні роботи повинні проводитись в межах центральної, щільнозабудованої частини міста Дніпро.

У зв’язку із викладеним, Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області вкотре наголошує на обов’язковості дотримання виконання вимог законодавства, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища!

Довідково:
Одним із основних завданнь Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, у тому числі, є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення; державний гірничий нагляд з питань правильності розробки родовищ корисних копалин у частині їх безпечної експлуатації; державний нагляд (контроль) у сфері гірничих відносин на підприємствах вугільної, гірничорудної та нерудної промисловості, під час проведення гірничих робіт, будівництва та експлуатації, ліквідації або консервації гірничих підприємств; здійснення державного нагляду за додержанням законодавства з питань безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами; погодження проектів проведення дослідно-промислового видобування корисних копалин, проекти і щорічні плани їх видобування та переробки, а також проекти будівництва підземних споруд щодо вимог Гірничого закону України, законодавства з промислової безпеки та охорони праці.


08.05.2020 |

Повернутись назад