Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Відділ нагляду у агропромисловому комплексі та соціально- культурній сфері Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області у зв’язку із виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19 та дії карантину на території України звертається до керівників сільгосппідприємств Дніпропетровської області звернути особливу увагу на належний рівень охорони праці на кожному підприємстві, кожному структурному підрозділі, а також при проведення усіх видів польових робіт, зокрема це стосується належного технічного стану всієї транспортної техніки, агрегатів, засобів виробництва.


Вся техніка повинна бути закріплена за працівниками, організовані ланки технічного обслуговування машин, на відведених ділянках обладнані польові стани й місця для відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки і пально-мастильних матеріалів, підготовлені поля і перевірено провисання проводів ліній електропередач, проведений інструктаж з питань охорони праці та пожежної безпеки, робітники повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту, в тому числі медичними масками, миючими та знешкоджуючими речовинами щоб уникнути зараження та можливого поширення захворювання на COVID-19.

При організації інструктажу з охорони праці на робочому місці повинні враховуватися вид робіт, які будуть виконуватися, погодні умови, кількість і кваліфікація працівників, інформація про виробничі небезпеки та випадки травмування під час виконання всіх видів польових робіт, а також дотримання соціальної дистанції між робітниками при проведенні всіх видів робіт.

Робітникам необхідно суворо дотримуватися затверджених керівником підприємства  маршрутів руху сільськогосподарської техніки та автотранспорту по полях господарства. Всі рухомі частини машин (карданні, ланцюгові, пасові, зубчасті передачі тощо) повинні бути огороджені захисними кожухами, що забезпечують безпеку обслуговуючого персоналу.

Керівникам господарств в обов’язковому порядку необхідно  організувати випуск на лінію рухомого складу з проходженням  технічного огляду, а водіїв та механізаторів - медичного обстеження з відміткою  про це у шляховому листі. Також, враховуючи карантинні заходи, тримати на постійному контролі температуру тіла всіх працівників, а вразі її перевищення, негайно звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

При організації проведення безпечного виконання ремонтних робіт сільськогосподарської техніки в польових умовах необхідно звернути увагу на транспортування, зберігання та використання горючих газів і кисню при вогняних роботах, своєчасного опосвідчення вантажопідйомних механізмів та правильного його використання, додержання протипожежних норм та правил.

Необхідно нагадати, що питання здійснення управлінням охороною праці, контролю за безумовним виконанням нормативно-правових актів з охорони праці в умовах дії карантину повністю покладаються на керівників підприємств, служб охорони праці.

Фахівці відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері в ході виконання покладених обов’язків мають можливість надавати всю необхідну консультативну, методичну допомогу всім суб’єктам господарювання усіма доступними засобами зв’язку. Такими спільними зусиллями ми разом збережемо життя, здоров’я, працездатність робітників підприємств, на плечах яких лежить благополуччя нашої держави.


06.05.2020 |

Повернутись назад