Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

До Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області зателефонував начальник відділу по роботі з персоналом виробничого підприємства щодо отримання роз’яснення стосовно того, як провести процедуру звільнення у випадку скорочення штату працівників, якщо на дату скорочення працівник перебуває на лікарняному.

 


Головний державний інспектор Олена Аладіна надала роз’яснення наступного змісту.

Згідно зі ст.492 КЗпП України про наступне звільнення працівника персонально письмово попереджають не пізніше ніж за два місяці до дати запланованого звільнення. При цьому чинне законодавство не передбачає виключення зі строку попередження працівника про наступне звільнення часу знаходження його у відпустці або на лікарняному.

Аналізуючи положення ч.3 ст. 40 КЗпП України, працедавцю за своєю ініціативою забороняється звільняти працівника у період його тимчасової непрацездатності. Виключення становлять випадки повної ліквідації підприємства та нез'явлення працівника на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності.

У зазначеній вище ситуації звільнення працівника провадиться у перший робочий день згідно з графіком роботи після закінчення тимчасової непрацездатності. Вдруге повідомляти працівника про звільнення за два місяці не потрібно, адже дата звільнення переноситься не з ініціативи та не з вини роботодавця.

А от листок непрацездатності потрібно буде оплатити повністю, оскільки його було видано ще під час перебування працівника у трудових відносинах з роботодавцем (останнім днем трудових відносин є день звільнення і він також включається до цього періоду).


07.04.2020 |

Повернутись назад