Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

До відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Нікопольському регіоні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області звернулись представники підприємства будівельної галузі з проханням надати роз’яснення стосовно фінансової відповідальності за використання незадекларованої праці.

 


Заступник начальника відділу Юлія Кондрашева надала роз’яснення наступного змісту.

Задекларована праця - оплачувана діяльність на основі трудового договору, який забезпечує соціальні гарантії та права працівників.

Незадекларована праця - оплачувана діяльність, яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.

Використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства і тягне за собою сувору відповідальність перед Законом.

Роботодавець використовує незадекларовану працю, якщо:
•    він не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його найм до органів Державної фіскальної служби;
•    якщо офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту - у так званих «конвертах»;
•    якщо укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці і отримує за це винагороду на постійній основі.

Такі дії роботодавців є грубим порушенням чинного законодавства про працю, а саме:
•    здійснення фактичного допуску до роботи працівників без укладання з ним трудової угоди;
•    виплата заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податків;
•    оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
•    підміна трудових відносин цивільними - використання праці працівника без укладання з ним трудового договору.

За такі порушення згідно статті 265 Кодексу законів про працю України - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» - передбачено накладення штрафних санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, а саме 125 190 гривень за кожного нелегального працівника.

Відділ з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Нікопольському регіоні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області наголошує на відповідальность роботодавців перед Законом за недопущення інспекторів Держпраці до перевірки з питань використання нелегальної зайнятості: за такі дії передбачена штрафна санкція у розмірі ста мінімальних заробітних плат - 417 300 гривень.


13.12.2019 |

Повернутись назад