Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Глобальна законодавча база даних по охороні праці LEGOSH допоможе різним країнам поділитися своїм досвідом в реалізації законодавства, збору і аналізу інформації, пов'язаної з безпекою праці.


Поза сумнівом, законодавча база, будь вона направлена на охорону праці або на вирішення інших питань права, дуже важливий елемент вирішення будь-яких питань, особливо, направлених на збереження життя і здоров'я працівників. МОП, яка завжди підтримувала розвиток національних законодавчих стандартів запустила інноваційну базу даних LEGOSH, яка допоможе різним країнам поділитися своїм досвідом в реалізації законодавства, збору і аналізу інформації, пов'язаної з безпекою праці.

LEGOSH, в першу чергу, направлена на сприяння урядам, союзам працедавців і працівників, фахівцям з охорони праці, політикам, законодавцям і всім зацікавленим у вирішенні питань, пов'язаних з охороною праці громадянам і організаціям, розробити і прийняти те законодавство, яке реально ефективно працюватиме. База даних абсолютно безкоштовна і скористатися їй може кожен.

Єдиний мінус такої системи в тому, що вона англійською мовою, проте сучасні браузери з легкістю впораються з переведенням. Є персональна сторінка в базі даних і для України. Оцінюється законодавство по 11 пунктам, які конкретизовані ще декількома елементами. Кожен елемент оцінюється з позиції є/не є з обов'язковою вказівкою заслання на чинний нормативний правовий акт, який підтверджує наявність того або іншого елементу системи управління охороною праці держави. В принципі, більшість пунктів бази даних, що відносяться до України заповнені, проте слід враховувати особливості тієї або іншої країни і її систему управління охороною праці. Наприклад, одні і ті ж завдання охорони праці можна реалізовувати різними способами.

В даний час, коли міжнародна економіка стала настільки розвиненою, багато інтернаціональних фірм вимагають дотримання законодавства по охороні праці не лише країни, в якій знаходиться філія, але і «рідних» норм і правил. Завдання зрозуміле, проте трудності із знаходженням необхідного законодавства завжди присутні. Тут на допомогу фахівцям з охорони праці і прийде створена МОП база даних, яка містить в собі не лише загальні напрями СУОТ тій або ний країни, але і тексти нормативних актів. На жаль, на «карті» бази даних LEGOSH доки не все заповнено, але робота в цьому напрямі ведеться постійно, і буде дуже цікаво порівняти і проаналізувати чинне законодавство по охороні праці різних країн світу.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


11.07.2014 |

Повернутись назад