Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Ірина Константинова провела семінар для учнів 9 та 10 класів Петропавлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 по правам неповнолітніх у трудових правовідносинах.

 


Метою проведення заходу було ознайомлення неповнолітніх з їх правами та існуючими заборонами у трудових правовідносинах. Ірина Константинова у своїй доповіді наголосила про обов’язкове укладення трудового договору у письмовій формі, також зазначила, що праця дітей молодше 14 років взагалі не допускається. З 16 років неповнолітні можуть прийматися на роботу без згоди батьків.

Надала роз’яснення про встановлену скорочену тривалість робочого часу, особам від 16-18 років – до 36 годин на тиждень; особам від 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень; учні віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул можуть працювати не більше 24 годин на тиждень. Учням, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, тривалість робочого часу не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу.

Наприкінці виступу фахівець Держпраці звернула увагу, що Конституція України гарантує кожному право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
 


29.11.2019 |

Повернутись назад