Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З метою роз`яснення неповнолітнім законодавства про працю та недопущення використання найгірших форм дитячої праці фахівець відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Вікторія Капінус провела семінар в комунальному закладі освіти м. Дніпро «Середній загальноосвітній школі № 20» на тему: «Права неповнолітніх».

 


В ході семінару школярі старших класів мали можливість ознайомитись з правами неповнолітніх у трудових відносинах, а саме: з особливостями прийняття на роботу та звільнення неповнолітніх осіб, надання щорічної відпустки, пільгами та перевагами на які можуть розраховувати неповнолітні працівники.

Учні дізналися про всі тонкощі трудового законодавства, а саме: переваги та недоліки офіційного та неофіційного працевлаштування.

Аналізуючи законодавство про працю, Вікторія Капінус зупинилась на основних моментах. Насамперед, наголосила на тому, що офіційне працевлаштування -  це певна гарантія роботодавця соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника.

Особливий акцент зроблено на існуючі заборони в трудовому законодавстві:
-    забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах;
-    забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми;
-    діти не можуть залучатися до надурочних, нічних і робіт у вихідні дні.

Водночас було приділено особливу увагу присутніх на обов’язковість укладення трудового договору у письмовій формі та відсутність випробувального терміну при прийнятті на роботу неповнолітніх осіб.

Інспектором праці також, було зазначено, що праця дітей молодше 14 років взагалі не допускається ні за яких умов.

Школярі отримали під час зустрічі відповіді на свої запитання.
 


28.11.2019 |

Повернутись назад