Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Світлана Мельничук 02 вересня 2019 року провела семінар для учнів Державного закладу професійно-технічної освіти «Вище професійне училище № 55» м. Дніпро.

 


Під час проведення заходу основна увага приділялась правам неповнолітніх у трудових відносинах. Світлана Мельничук зазначила, що одним із основних принципів трудового законодавства нашої держави є рівність трудових прав усіх громадян. Відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх.

В той же час, трудове законодавство України встановлює певні особливості правового регулювання праці неповнолітніх, в тому числі щодо прийняття на роботу та звільнення, умов праці тощо. Це обумовлено тим, що вони користуються додатковими пільгами у зв’язку з фізіологічними, психологічними та віковими особливостями.

«Підприємства, установи та організації відповідно до ст. 189 КЗпП України повинні  вести спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження», – наголосила Світлана Мельничук.

Окрема увага була зосереджена щодо формування громадської небайдужості до усіх форм насильства та жорстокого поводження з дітьми та забезпечення заходів щодо протидії найгіршим формам дитячої праці: проституції та порнографії, захисту дітей від експлуатації, сексуального насильства та торгівлі людьми.

Підсумком заходу було нагадування головного державного інспектора про адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю в частині прав неповнолітніх.

Всі учасники семінару мали можливість задати актуальні питання та отримати на них кваліфіковані відповіді.

Також учасникам семінару було запропоновано звернутись до фахівців відділу з питань додержання  законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні за адресою: м. Дніпро, вул. Казакова, буд. 3, якщо в майбутньому виникнуть питання щодо трудового законодавства.
 


11.09.2019 |

Повернутись назад