Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Професійні захворювання, обумовлені впливом сотень шкідливих виробничих факторів, в Україні діагностують у представників близько 200 професій.


Разом з тим за даними офіційної статистики останнім часом майже немає зареєстрованих випадків професійних захворювань шкіри (поряд з бурситом у працівників вугільних шахт, гострими отруєннями пестицидами, електроофтальмія і перегрівом). Своєчасному виявленню профзахворювань перешкоджають низька якість медоглядів, недостатня клініко-діагностична база, а також низька кваліфікація лікарів щодо питань медицини праці та профзахворювань.

Захворювання шкіри, причиною виникнення яких є шкідлива дія професійних факторів, називаються професійними дерматозами. Їх клініка практично не відрізняється від клініки аналогічних захворювань непрофесійного характеру. Професійний характер захворювання підтверджується розвитком його після початку роботи на певному підприємстві, зникненням або зменшенням вираженості клінічних симптомів після перерви в роботі, груповим характером хвороби, а також позитивними результатами шкірних алергологічних тестів.

Виділяють чотири групи причин професійних захворювань шкіри:

  • Вплив хімічних речовин (до 85-95% всіх профдерматозов).
  • Вплив фізичних факторів (до 2% випадків).
  • Виробничі шкідливості рослинного походження (не менше 8,8% випадків).
  • Інфекційні та паразитарні агенти (близько 6% випадків).

Серед професійних дерматозів зокрема хімічної природи слід назвати хімічні опіки, прості та алергічні дерматити; професійну екзему (протікає як справжня екзема, але з відомою причиною виникнення); обмежений гіперкератоз і токсичну меланодермія.

Фізичні фактори можуть бути причиною розвитку механічного дерматиту, опіків або відморожень, сонячного і променевого дерматитів, електротравми.

Захворювання шкіри, яке виникло до роботи на виробництві, незважаючи на те, що воно загострюється і рецидивує під впливом виробничих факторів, не є професійним.

(за матеріалами журналу «Промислова безпека»)

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


03.07.2014 |

Повернутись назад