Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На початку червня 2019 року фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні було проведено «круглий стіл» для випускників Комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Криворізька спеціалізована школа I-III ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – дошкільний навчальний заклад» Криворізької міської ради Дніпропетровської області щодо використання праці неповнолітніх.

 


 

За «круглим столом» увага була зосереджена на питаннях щодо пільг, якими користується неповнолітня особа після працевлаштування.

Ганна Роганова звернула увагу випускників на встановлену скорочену тривалість робочого часу, тобто особам від 16 до 18 років – до 36 годин на тиждень (включно); особам від 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень (включно); учні віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул можуть працювати не більше 24 години на тиждень. Для учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, тривалість робочого часу не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу.

Роз’яснено також норми чинного законодавства щодо відсутності випробувального терміну при прийнятті на роботу неповнолітніх.

Особливу увагу приділено питанню тривалості та надання щорічної основної відпустки працівникам віком до 18 років, як того вимагає ст.75, ст.195 Кодексу законів про працю України та ст.10 Закону України «Про відпустки».

Наприкінці, учасникам «круглого столу» були запропоновані практичні приклади застосування трудового законодавства при працевлаштуванні неповнолітніх.

Керівництво навчального закладу висловило побажання, щоб подібні зустрічі проводилися якомога частіше.


05.06.2019 |

Повернутись назад