Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Важливість нарощування потенціалу впровадження на підприємстві систематичного та превентивного підходу до управління безпекою та гігієною праці, беручи за основу ризик-орієнтований підхід, обговорювали на нараді Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

 

 


 

Робочу зустріч ініціювали фахівці відділу нагляду у гірничорудній промисловості з технічними керівниками та керівниками служб і відділів охорони праці шахти Орджонікідзе ПРАТ «Центральний ГЗК». Основний меседж заходу - запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Сьогодні флагмани гірничорудної галузі, до яких саме і належить дане підприємство, не зволікають можливістю перейняття міжнародного досвіду та впровадження інноваційних технологій в питаннях управління безпекою та гігієною праці: «Проблемою залишається сам механізм, правильніше сказати його відсутність, впровадження перейнятого у свій виробничий процес. Вже час перебудовувати свій світогляд щодо безпечної праці, і головне починати з себе, бо саме за вашими плечима стоять люди» – зауважив начальник відділу нагляду у гірничорудній промисловості Андрій Рябіка. Разом з тим зауважив, що визначення небезпек, оцінка ризиків, культура профілактики передбачені Конвенцією МОП, яку уряд України схвалив своїм розпорядженням від 12.12.2018 р. №989-р, на якій саме і сконцентрувались учасники наради.

Не оминули увагою фахівці Держпаці і проблемних питань з якими зіткаються державні інспектори під час планових і позапланових перевірок шахт щодо порушень норм законодавчих актів з охорони праці та промислової безпеки. Підіймались питання дотримання проектних показників, утримання в безпечному стані виробок, відповідності паспортів кріплення гірничо-геологічним умовам та стан самого кріплення,  будівництво та експлуатація підняттєвих виробок, заходи по запобіганню падіння працівників у виробки, провітрювання та вентиляція виробок, електробезпека, тощо.

Говорячи про заходи запобігання падіння працівників з висоти керівництву шахти рекомендовано звернути увагу на технічних умовах сходів, драбин, площадок та огорож, і це стосується, як підземного так і поверхневого комплексів підприємства.

Окремим питанням, фахівці гірничопромислового управління порушили своєчасне, а головне якісне проходження посадовими особами і робітниками підприємства навчань з питань охорони праці. Вже цьогорічна статистика виробничого травматизму на гірничорудних підприємствах міста свідчить про відсутність контролю за працівниками, особливо молодими не досвідченими, у розрізі поєднання теоретичних і практичних навичок та  виконання безпосередньо своїх фахових обов’язків.

Тож перед керівництвом підприємства поставлено завдання вжити невідкладних заходів для забезпечення ефективної реалізації прав працівників на безпечні та здорові умови праці. Запропоновано впроваджувати зміни, правильно реалізовувати реформування та забезпечити, з урахуванням  пріоритетності навчання і постійного розвитку, впровадження нових принципів СУОП.


22.04.2019 |

Повернутись назад