Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області повідомляє, що останнім часом на території області почастішали випадки порушення правил безпечного використання газу в побуті.

Власники квартир оставляють працюючи газові прилади без нагляду, не перевіряють наявність тяги в димових каналах та справність вентиляції газифікованих приміщень, допускають самовільне втручання в існуючу систему газопостачання та інші порушення.

 


Важливим фактором безпеки використання газу  в побуті є своєчасне технічне обслуговування внутрішньбудинкових  систем газопостачання. Згідно чинних « Правил безпеки систем газопостачання» відповідальність за виконання цих робіт  покладена на власників (балансоутримувачів та/або орендарів /наймачів) газифікованих будинків.

Однак, станом на сей день, більшість власників приватних газифікованих будинків, ОСББ, кооперативів  не укладають угоди на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ВБСГ) з організаціями, які отримали дозвіл Держпраці на виконання цих робіт або газорозподільним підприємством.

Як результат, порушення правил безпечного використання газу в побуті та не виконання робіт з технічного обслуговування – чисельні витоки природного газу на ВБСГ, що може привести до вибуху і пожежі та складає колективну загрозу мешканцям багатоповерхових будинків.

За даними аварійно-диспетчерських служб газорозподільних підприємств тільки у квітні місяці усунені аварійні ситуації, пов’язані з витоком газу:
•    м. Павлоград, вул. Західнодонбаська, 15;
•    м. Павлоград, вул. Західнодонбаська, 3а;
•    м. Кам’янське, вул. Аношкіна, 68;
•    м. Кам’янське, вул. Васильєвська, 119а;
•    м. Дніпро, вул. Богомаза, 61.

Для запобігання нещасних випадків при використанні газу в побуті ГУ Держпраці у Дніпропетровській області застерігає  мешканців про недопустимість порушення «Типової інструкції з безпечного користування побутовими газовими приладами і апаратами» та «Правил безпеки систем газопостачання».

Користуйтесь послугами виключно спеціалізованих підприємств, які мають відповідні дозволи Держпраці на виконання  робіт проектування, монтажу, технічного обслуговування та ремонту газового обладнання.

Будьте завжди уважні при користуванні газом, неухильно дотримуйтесь правил безпечної експлуатації газових приладів -  у цьому запорука безпеки!


19.04.2019 |

Повернутись назад