Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Одним з пріоритетних напрямків роботи Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області залишається контроль за дотриманням суб’єктами господарювання, які здійснюють монтаж, обслуговування, ремонт та експлуатацію ліфтів, як у житлових будинках, так і у закладах соціально-культурної сфери м. Дніпра та Дніпропетровської області.

 

 


Начальником відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об'єктами  котлонагляду та  підйомними спорудами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Андрієм Воловицьким, спільно з директором департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Владиславом Грицай проведена нарада з керівниками підприємств, які здійснюють монтаж, обслуговування, ремонт ліфтів.

На нараді присутнім було доведено до відома основні вимоги нормативно-правових актів з охорони праці щодо безпечного виконання робіт з проведення ремонту та технічного обслуговування ліфтів. Необхідність забезпечення працівників засобами захисту, а також недопущення випадків ураження робочого персоналу електричним струмом, виконання персоналом підприємств вимог безпеки при роботі на висоті. Було розглянуте питання що до безпечної експлуатації ліфтів діючих та новостворених ОСББ та приведення їх діяльності до вимог нормативно-правових актів.

Керівникам спеціалізованих організацій запропоновано популяризувати серед мешканців безпечні методи користування ліфтами, формування такої моделі поведінки, котра сприятиме комфортному та безпечному проживанню.

Частина заходу була приділена ознайомленню з «Технічним регламентом ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів» затвердженого постановою КМУ від 21.06.2017 року №438, який з початку поточного року офіційно набрав чинності.

Загальна кількість ліфтів житлового фонду складає 8944 од. До позитивних зрушень стосовно забезпечення безпечної експлуатації ліфтів можливо віднести роботи з установки систем диспетчеризації, які виконані на 5931 ліфту. Системи диспетчеризації ліфтів забезпечують двосторонній голосовий зв’язок диспетчера з кабіною ліфта. В окремих випадках ця система дозволяє відображати адресу будинку та під’їзду, а завдяки системі GPS, дозволяє формувати найкоротший маршрут проїзду аварійно-рятувального автомобіля і скоротити час звільнення пасажирів з кабіни ліфта до 15 хвилин. Дана система фіксує час надходження дзвінка і час відкриття ліфта, а всі переговори диспетчера з пасажирами в кабіні ліфта фіксуються на електронних носіях.

Резюмуючи проведену зустріч, Андрій Воловицький вкотре наголосив на обов’язковому прийнятті суб’єктами господарювання невідкладних заходів щодо забезпечення безпечного користування ліфтами та їх технічному обслуговуванні у відповідності до нормативно-правових документів. В свою чергу нагадав про відкритість у разі необхідності методично-консультативної підтримки.


19.02.2019 |

Повернутись назад