Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

При Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області завершується робота із розгляду Планів розвитку гірничих робіт у кар’єрах та шахтах гірничодобувних підприємств на наступний 2019 рік.

 

 

 


 

Підприємства з підземним видобутком корисним копалин вже відзвітувались про свої плани, наразі завершено роботу по захисту програм підприємств з видобутку корисних копалин відкритим способом.

Гіганти гірничодобувної промисловості ПрАТ «Північний ГЗК», ПрАТ «Інгулецький ГЗК», ПрАТ «Центральний ГЗК», ПАТ «Південний ГЗК», ГД ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПрАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК», ПАТ «Покровський ГЗК», Філія «Вільногірський ГМК» ДП «ОГХК» та інші, презентували свої основні виробничі показники та очікувані в наступному році з урахуванням створення належних безпечних умов праці.

Технічні керівники комбінатів в своїх доповідях та презентаціях обґрунтовували ведення гірничих робіт на своїх підприємствах у відповідності до технологічних норм з дотриманням правил і рекомендацій інститутів-розробників проектів та згідно з вимогами нормативно-законодавчій базі України. Однак, в процесі захисту у членів комісії поставали спільні для більшості вищезазначених підприємств питання, відповідно профільним фахівцям комбінатів необхідно було обґрунтувати шляхи їх вирішення.

Перш за все підіймались питання відповідності параметрів робочих площадок, берм безпеки та транспортних берм кар’єрів проектним параметрам гірничих робіт. Обговорювали питання організації систематичного контролю за станом стійкості укосів відвалів і бортів кар’єрів з метою попередження (прогнозування) випадків обвалення земної поверхні. Тут же, з’ясовувалась наявність у підприємств дозвільних документів, як на користування надрами так і дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Виконання радіаційного контролю гірських порід кар’єрів.

Не менше уваги фахівці Держпраці приділили питанням забезпечення ефективної організації відомчого контролю за безпечною експлуатацією  хвостосховищ, водозабірних та гідротехнічних споруд. Тут окремо зупинялись на автоматичному контролі стану рівнів води в хвостосховищах, ставках, відстійниках, обговорили стан земснарядів, насосів, якість води тощо.

Також членів комісії цікавив процес модернізації та виконання підприємствами капітальних ремонтів обладнання підвищеної небезпеки, яке експлуатується понад нормативний термін, не менш актуальне питання – експертне обстеження такого обладнання. Зокрема дотримання графіків обстеження гірничого устаткування та устаткування рудопереробних фабрик, залізничного та автомобільного транспорту. Цікавились планами по проведенню підприємствами обстежень основних виробничих будівель, споруд і конструкцій їх поточні та капітальні ремонти, паспортизація. Зокрема, організація безпечної роботи персоналу в будівлях і спорудах III-ї категорії технічного стану.

Зупинялись на питаннях ведення вибухових робіт на кар’єрах. Зокрема на застосуванні вибухових матеріалів, які зазначені у Переліку вибухових матеріалів промислового призначення, допущених до постійного виробництва і застосування. Не оминули увагою статистику використання підприємствами безтротилових вибухових речовин. Разом з тим, обговорювали якість функціонування відомчого нагляду в частині контролю за веденням вибухових робіт, зберіганні вибухових матеріалів та поверненні невикористаної вибухівки.

В ході розгляду Програм, фахівці Держпраці не оминули увагою важливості нарощування потенціалу впровадження на підприємствах  систематичного та превентивного підходу до управління безпекою та гігієною праці, на основі якого має бути ризик-орієнтований підхід.

Разом з тим поза увагою членів комісії не лишилися питання надійності протипожежного захисту, у тому числі забезпечення пожежонебезпечних об’єктів (маслоподвали, кабельні тунелі, приводні станції конвеєрів та ін..) системами пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння.  Забезпечення контролю за веденням огньових робіт.

Зважаючи на те, що на час розгляду Планів підприємства пройшли планові перевірки стану охорони праці та промислової безпеки, перед учасниками заходу стояли питання доповісти про виконану роботу по усуненню порушень, які були зазначені за результатами перевірок.

Загалом, представлені більшістю комбінатів матеріали отримали схвальні відгуки членів комісії. Зокрема практично всі підприємства завершують 2018 рік з очікуваним збільшенням обсягів розкривних робіт, на 2019 рік заплановано погашення відставань і відповідний приріст коефіцієнту розкриву.  Щороку простежується підвищення тенденції ставити поряд з удосконаленням виробничого процесу (впровадження на комбінатах новітніх технологій), проведення просвітницьких заходів направлених на формування у працівників свідомого підходу до безпечного виконання робіт та особистої безпеки на виробництві.

Нагадуємо:
Розгляд Планів розвитку гірничих робіт у кар’єрах та шахтах гірничорудних та нерудних підприємств на 2019 рік тривав з початку листопада поточного року на базі Криворізького гірничопромислового управління. Відповідно до затвердженого графіку свої Плани представили 44 підприємства Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської та Запорізької областей.

Розгляд програм проходив за безпосередньої участі фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, керівників та провідних фахівців комбінатів, спеціалістів Криворізького експертно-технічного центру, представників державного воєнізованого гірничорятувального загону, науковців  профільних інститутів та фахівців проектних організацій.


22.12.2018 |

Повернутись назад