Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З 10 по 14 грудня 2018 року з нагоди Всеукраїнського тижня права фахівці відділу нагляду у Соціально-культурній сфері Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки та відділом юридичного забезпечення Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області були проведені наради на тему: «Конституційне право працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності,  та належні, безпечні і здорові умови праці».

 


  
 
 
Данні заходи проведені у наступних закладах освіти: Державному навчальному закладі "Дніпровський технолого- економічний коледж"; Державному навчальному закладі «Нікопольскій технікум Національної металургійної академії України» та «Дніпровському політихнічному коледжі».
 
На  нарадах були присутні заступник начальника відділу нагляду у АПК та СКС Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області – Решетнікова Г.В., начальник відділу юридичного забезпечення Данилова Л.Г., головний державний інспектор відділу нагляду у АПК та  СКС Юхимук С.П., директор Державного навчального закладу «Дніпровський технолого-економічний коледж» Карпов В.Н., директор «Нікопольского технікуму Національної металургійнорї академії України» Рубанов В.Н., директор "Дніпровського  політихнічного коледжу" Касьян С.С., студенти та викладачі технікумів. 
 
Ганна Решетнікова  довіла, що відповідний план заходів на проведення Всеукраїнського тиждня права затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України. Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової
 
культури населення, а також інформованість громадян щодо їх
конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.
 
Нагадала, що Всеукраїнський тиждень права запроваджено Указом Президента України від 08 грудня 2008 р. №1149/2008 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Захід проводиться щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй прийнято Загальну декларацію прав людини.
 
Людмила Данилова довела присутнім Розділ II Закону України «Про охорону праці»  де передбачаються «Гарантії прав на охорону праці», а саме:
Стаття 5. Права на охорону праці під час укладання трудового договору;
Стаття 6. Права працівників на охорону праці під час роботи;
Стаття 7. Право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці;
Стаття 8. Забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами;
Стаття 9. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров'я працівників або у разі їх смерті;
Стаття 10. Охорона праці жінок;
Стаття 11. Охорона праці неповнолітніх;
Стаття 12. Охорона праці інвалідів.
 
Наприкінці заходів Ганна Решетнікова зауважила – «Що  розвиток України неможливий без дотримання гарантованих Конституцією України прав і свобод людини. Сьогодні наша держава переживає складний період, але завдяки спільним зусиллям інститутів влади, громадських та правозахисних організацій українське суспільство послідовно наближається до рівня міжнародних стандартів як законодавчого, так і практичного забезпечення прав людини».
 
 

14.12.2018 |

Повернутись назад