Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Питанням безпечного проведення сезонних робіт та якісного збереження врожаю присвячено дводенний семінар-навчання, що триває наразі на Дніпропетровщині. У заході беруть участь понад 60 перших керівників підприємств елеваторної, переробної та хлібопекарської промисловості області, соціальні партнери Держгірпромнагляду, представники держслужби України з надзвичайних ситуації у області, обласної державної фітосанітарної інспекції, державної інспекції сільського господарства, управління якості зерна, головного управління державної санітарної служби охорони навколишнього природного середовища.


Захід розпочався з вшанування Героїв Майдану та хвилини мовчання за Небесною Сотнею.

Семінару, який вже чотирнадцятий рік поспіль проходить за ініціативи Дніпропетровського теруправління та за підтримки ЦК Всеукраїнської профспілки працівників харчової, переробної промисловості, передували масштабні перевірки інспекторами Держгірпромнагляду належної підготовки підприємств галузі до сезонних робіт, які активізуються зі стартом зернозбиральної кампанії.

– Навчальна, координуюча робота для підприємств галузі здійснюється фахівцями теруправління Держгірпромнагляду спільно із ЦК галузевої профспілки щорічно напередодні сезонних робіт, – говорить начальник теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Віктор Іванко. – Підготовка до проведення цьогорічного навчального семінару здійснювалась вже від початку поточного року, коли ми розпочали перевірки підприємств галузі стосовно дотримання вимог охорони праці, перевірки підготовки технічної бази, професійної підготовки інженерно-технічних фахівців. Отже, відштовхуючись від ретельного аналізу виявлених недоліків, ми разом із учасниками семінару розглянемо найбільш характерні порушення, які було виявлено під час перевірок, обговоримо проблемні питання, що становлять інтерес для представників підприємств агропромислової галузі, акцентуючи увагу на основних вимогах безпеки під час сезонних робіт. Як результат цієї роботи, яка триватиме й надалі, сподіватимемось максимально попередити травмування працівників на виробництві та забезпечити якісне та надійне збереження врожаю.

За прогнозами фахівців, зернозбиральна кампанія розпочнеться в поточному році вже наприкінці червня. Саме тому на часі в галузі – посилена увага до питань належної технічної підготовки, облаштованості виробничих приміщень, охорони праці та запобігання виробничого травматизму, дотримання питань трудового законодавства, техногенної безпеки, які стали ключовими під час організованого семінару-навчання.

Начальник Державної інспекції нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Сергій Філіпков ще раз наголосив присутнім про основні вимоги безпеки під час сезонних робіт на підприємствах галузі:

– Зокрема, під час зернозбиральних робіт серед головних питань виробничої безпеки та охорони праці увага має приділятися належному технічному стану зернозбиральної техніки та інших механізмів, наявності попереджувальних написів, а у нічний час – ефективному освітленню всіх технологічних агрегатів. Для запобігання електроураженням необхідно дотримуватися вимог безпеки поблизу охоронних зон повітряних ліній електропередач. Важливим для облаштування належних умов праці є організація змінної роботи працівників, медичний контроль стану здоров`я водіїв транспортних засобів із недопущенням до робіт осіб у стані алкогольного сп`яніння. Щоб запобігти наїздам техніки на працівників та нещасним випадкам, необхідно визначити безпечні місця відпочинку та приймання їжі у польових умовах, забезпечити бригади пересувними вагончиками тощо. На підприємствах елеваторної, переробної та хлібопекарської промисловості одними із ключових є питання підготовки матеріально-технічної бази, проведення заміни застарілих або зношених елементів технологічного обладнання, налагодження ефективної роботи аспіраційних мереж, які запобігають вибухам зернового пилу на складах, проведення заміни кабельної продукції та освітлювальної арматури, питання професійної підготовки персоналу та дотримання інструкцій з охорони праці тощо.

Дотримання цих вимог залишатиметься і надалі на постійному контролі під час перевірок підприємств інспекторами теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області з вживанням відповідних заходів до порушників.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області

 


04.06.2014 |

Повернутись назад