Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На виїзному засіданні наради Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області розглянуто результати позапланової перевірки стану охорони праці та промислової безпеки в ПрАТ «СУХА БАЛКА» та обговорено стан рівня травматизму на даному підприємстві взагалі.

 

 

 


Позапланову перевірку було здійснено інспекторським складом відділу нагляду у гірничорудній промисловості Криворізького гірничопромислового управління на підставі допущеного у березні поточного року смертельного нещасного випадку на одній з шахт підприємства. Так, за результатами перевірки нарада ГУ Держпраці мала на меті заслухати провідних фахівців підприємства щодо планування роботи по усуненню виявлених під час перевірки порушень та планування заходів по недопущенню подібного.

Роблячи узагальнюючий висновок проведеній перевірці, начальник відділу нагляду у гірничорудній промисловості Андрій Рябіка зауважив, що адміністрації підприємства по створенню безпечних та нешкідливих умов праці є над чим працювати. Першочергово звернув увагу на ефективність функціонування служби охорони праці на підприємстві в цілому та ефективний контроль з боку відповідальних осіб зокрема. Так, під час перевірки на двох шахтах підприємства державними інспекторами було виявлено 48 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Андрій Рябіка зосередив увагу присутніх на дзеркальності даних порушень на обох шахтах, а особливо на нехтуванні заходами по попередженню їх допущення.

Підіймаючи питання ризик-орієнтованого підходу в організації роботи шахт, фахівці Держпраці цікавились, який саме досвід підприємство перейняло та впровадило на своїх виробничих об’єктах після тренінгу «Основи безпеки у шахтах», який у березні поточного року походив у рамках проекту Міжнародної організації праці «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості» на базі шахти Ювілейна даного підприємства. Зупинились і на реалізації завдання поставленого під час тренінгу Головою Держпраці Романом Чернегою  щодо вжиття заходів по збереженню робітничого потенціалу. 

Взаємозв’язок недооцінки ризиків і обізнаності працівників розглядався учасниками наради аналізуючи стан підготовки та проходження посадовими особами і робітниками  підприємства навчання з питань охорони праці. Фахівці Держпраці рекомендували не зволікати даним питанням, а за необхідності проводити повторні або позапланові навчання та інструктажі.

Підводячи узагальнюючий висновок наради, начальник Криворізького гірничопромислового управління ГУ  Держпраці у Дніпропетровській області Олександр Волохов поставив перед керівництвом підприємства завдання вжити невідкладних заходів щодо посилення роботи керівників структурних підрозділів в частині створення безпечних умов праці на підпорядкованих ним виробничих об’єктах, а головне контролювати виконання впроваджених заходів. Запропонував розглянути питання щодо залучення державних інспекторів управління до позапланових перевірок стану охорони праці та промислової безпеки в своїх структурних підрозділах. Та й загалом, у разі необхідності не вагаючись звертатися за інформаційно-консультативною підтримкою до фахівців Держпраці.


26.06.2018 |

Повернутись назад