Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

В рамках проведення превентивної роботи по недопущенню травмування у будівельній галузі, при Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного Управління Держпраці у Дніпропетровській області відбулась нарада з керівниками та головними спеціалістами з охорони праці підприємств даної галузі та підприємствами-замовниками будівельно-монтажних та ремонтних робіт Криворізького регіону.

 

 


Даний захід мав на меті забезпечення інформаційно-консультативної підтримки зазначених суб’єктів господарювання в питаннях здійснення комплексного управління у сфері охорони праці та промислової безпеки. Так, окрім фахівців гірничопромислового управління до участі у нараді були запрошені спеціалісти управління з питань додержання законодавства про працю та Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві.

Головуючий наради, начальник Криворізького гірничопромислового управління Олександр Волохов, на початку зустрічі акцентував увагу присутніх на плідній співпраці у злагодженості дій щодо однозначного тлумачення, а головне – дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, тим самим попереджуючи виробничий травматизм та уникнення притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Роблячи статистичний аналіз виробничого травматизму в будівельній галузі, головний державний інспектор відділу нагляду в промисловості та за об'єктами підвищеної небезпеки Ігор Сачевчич, зазначив що, за п’ять місяців поточного року по області травмувалося шість працівників, два з яких смертельно. За це й же період 2017 року було травмовано 13 працівників, три з них смертельно. Аналізуючи причини нещасних випадків, інспектор засвідчив низький рівень виконання посадовими особами та робітниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

У тренінговій формі учасникам заходу був роз’яснений введений у кінці жовтня минулого року в дію нормативний документ щодо мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (НПАОП 45.2-7.03-17). Заступник начальника відділу нагляду в промисловості та за об'єктами підвищеної небезпеки Дмитро Ліпшей детально зупинився на нових термінах, вимогах та на співвідношеннях нового документу з діючою нормативною базою, роз’яснив питання, що виникли в ході обговорень.

Друга частина заходу була присвячена змінам у законодавстві України щодо здійснення державного контролю та державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Запрошена на нараду начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні Вікторія Романів роз’яснила присутнім порядок проведення інспекційних відвідувань та детально зупинилась на умовах і процедурі накладання фінансових санкцій в частині порушення законодавства про працю. Нагадала про обов’язкову легалізацію трудових відносин з працівниками, уникнення цивільно-правових угод та дотримання роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці.

Із змінами в законодавстві України у сфері соціального страхування та їх практичній реалізації присутніх познайомила заступник начальника Криворізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області Світлана Гуліда.

Резюмуючи проведену нараду, фахівці Держпраці вкотре наголосили на обов’язковому дотриманні і виконанні посадовими особами та робітниками суб’єктів господарювання будівельної галузі вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Закликали до співпраці задля уникнення порушення чинного законодавства України а найголовніше – попередити травмування та зберегти життя та здоров’я працівників.


25.06.2018 |

Повернутись назад