Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Колегія Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області на виїзному засіданні розглянула результати позапланової перевірки стану охорони праці та промислової безпеки в ПАТ «Кривбасзалізрудком» та обговорила стан рівня травматизму на даному підприємстві в цілому.

 

 

 


Позапланову перевірку дотримання вимог нормативно – правових актів з охорони праці та промислової безпеки було здійснено у зв’язку з настанням нещасного випадку зі смертельним наслідком у січні поточного року на одній з шахт комбінату. Разом з тим, впродовж наступних місяців, підприємство допустило ще два смертельні нещасні випадки, що і спонукало фахівців Головного управління до вжиття невідкладних заходів по врегулюванню даного становища. Зокрема, проведення Колегії мало на меті заслухати провідних фахівців підприємства щодо планування роботи з поліпшення стану промислової безпеки та умов праці на ПАТ «Кривбасзалізрудком».

Керівництво та головні державні інспектори відділу нагляду у гірничорудній промисловості Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у  Дніпропетровській області заслухали усіх запрошених на Колегію фахівців від комбінату, зокрема директора з охорони праці, начальника відділу охорони праці, керівників шахт та шахто будівельного і шахто монтажного управлінь, їх заступників з охорони праці.

У розрізі питання щодо посилення контролю з боку керівників структурних підрозділів за додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, основний акцент було поставлено на процесі будівництва та експлуатації підняттєвих виробок.

Начальник відділу нагляду у гірничорудній промисловості Андрій Рябіка акцентував увагу на однотипності виявлених на позапланових перевірках порушень для всіх шахт підприємства. А особливо бентежить факт систематичного повторення порушень, що свідчить про ситуаційність їх усунення – від перевірки до перевірки.

Тож, перед керівництвом підприємства поставлено завдання вжити невідкладних заходів щодо посилення роботи керівників структурних підрозділів в частині створення безпечних умов праці в підпорядкованих ним структурних підрозділах, а головне контролювати виконання впроваджених заходів.

Андрій Рябіка нагадав про стан особливого посиленого цілодобового режиму відомчого контролю з охорони праці та промислової безпеки, який було рекомендовано запровадити на підприємстві в період з 15 травня по 15 червня 2018 року та відзвітуватися про його результати до Криворізького гірничопромислового управління.

Окремим питанням учасники Колегії проаналізували стан підготовки та проходження посадовими особами і робітниками  підприємства навчання з питань охорони праці. Фахівці Держпраці рекомендували не зволікати даним питанням, а за необхідності проводити повторні або позапланові навчання та інструктажі.

Підводячи узагальнюючий висновок Колегії, начальник Криворізького гірничопромислового управління ГУ  Держпраці у Дніпропетровській області Олександр Волохов резюмував, що робота керівництва ПАТ «Кривбасзалізрудком» по створенню безпечних та нешкідливих умов праці на робочих місцях підприємства наразі визнана незадовільною. Наголосив на невідкладному усуненню порушень, які мають місце на підприємстві з метою врегулювання даного становища. Разом з тим нагадав, що через нехтування вимогами нормативно-правових актів України з охорони праці та промислової безпеки за результатами перевірок до адміністративного суду будуть направлятися позови про застосування заходів реагування.

Олександр Волохов запропонував керівництву підприємства розглянути питання щодо залучення посадових осіб Держпраці до позапланових перевірок стану охорони праці та промислової безпеки в своїх структурних підрозділах. Та й загалом, у разі необхідності не вагаючись звертатися за інформаційно-консультативною підтримкою до фахівців Держпраці.


04.06.2018 |

Повернутись назад