Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

16 травня поточного року, на виконання окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці та з метою забезпечення виконання завдань, визначених Положенням про Державну службу України з питань праці, відповідно до вимог пункту 12 Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабміну від 26.04.2017 року № 295 та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інспекторів праці об’єднаних територіальних громад навчали роботі з інформаційною системою «Візит».

 


Навчання проходило в конференц залі Дніпровської міської ради за участю фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, спікерів, інспекторів праці виконавчих органів міських рад, сільських та селищних об’єднаних територіальних громад.

У першій, теоретичній частині заходу, Світлана Полукарова, яка є розробником інформаційної програми «Візит», розповіла про структуру програми і основні принципи її роботи. Звернула увагу, що в базу обліку вносяться дані про всі інспекційні відвідування (невиїзні інспектування), аналіз стану дотримання законодавства про працю та інформування суб’єкта господарювання та його працівників про найбільш ефективні способи його дотримання відповідно до вимог пункту 31 та 33  Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року № 295. 

                        

У другій, практичній частині, було продемонстровано алгоритм роботи в інформаційній системі: внесення даних в базу обліку, реєстрація інспекторів та, загалом, надані практичні рекомендації щодо користування нею. Паралельно у присутніх виникали питання, які активно обговорювались у процесі діалогу. Пропозиції щодо користування системою обліку надходили від державних інспекторів Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, які удосконалюють свої знання, адже, вже мають практичний досвід роботи з даною програмою.

Спікер звернула увагу, що програма «Візит» є достатньо новою, тому в процесі користування нею можуть виникати пропозиції від користувачів, які в подальшому будуть враховуватись розробниками за ініціативою замовника.

Нагадаємо, що в березні на Дніпропетровщині відбувся семінар-тренінг для інспекторів праці, де фахівці Державної служби України з питань праці розкрили питання щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та визначили єдиний підхід у застосуванні інспекторами Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабміну від 26.04.2017 року № 295.

В свою чергу, фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській обаласті  продовжують роботу щодо навчання та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи для інспекторів праці органів місцевого самоврядування, адже компетентність та професіоналізм інспекторів праці повинен бути на належному рівні, тому необхідно постійно удосконалювати свої знання та обмінюватися набутим досвідом.


16.05.2018 |

Повернутись назад