Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Під головуванням Першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, представника Федерації профспілок України в Верховній Раді Сергія Капліна та Генерального секретаря Конфедерації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів Петра Петриченка відбувся Регіональний форум громадських організацій та профспілок у Дніпрі.

 

 


Конституція України закріпила право громадян на об’єднання у професійні спілки, з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів.

Беручи до уваги той факт, що соціальний захист в країні та на підприємствах різних галузей не відповідає гарантованим Основним законом України нормам і стандартам, на низькому рівні ще залишається оплата праці, не ліквідована заборгованість із її виплати, напруженою є ситуація з продуктивною зайнятістю, охороною праці а також враховуючи міжнародний досвід профспілок, щодо захисту виробництва, трудових прав працівників, - все це спонукає профспілку до вдосконалення існуючих і освоєння нових форм роботи, які і були обговорені на зустрічі.

Участь в обговоренні питань Форуму прийняв заступник начальника Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Олександр Волчков. За його словами, на теперішній час, гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин.

На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку, а працівник лишає себе всіх соціальних гарантій які надає держава, зокрема, захист своїх трудових прав.

В свою чергу, Головне Управління Держпраці у Дніпропетровській області, разом із соціальними партнерами і іншими контролюючими органами, активно проводить  роботу щодо виявлення незадекларованої праці.

Крім того, на зустрічі були обговорені питання посилення дієвості захисту прав найманих працівників та впливу профспілкових організацій на роботодавців.


11.04.2018 |

Повернутись назад