Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Про подолання чинників, що негативно впливають на розвиток трудового потенціалу України, йшлося на зустрічі Міністра соціальної політики Андрія Реви з Міністром праці та пенсійної системи Республіки Хорватія Марко Павічем. У заході взяв участь Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

 

  


Марко Павіч розповів про успішно реалізовані в Хорватії проекти соціального забезпечення, зокрема щодо створення робочих місць. В результаті соціальна сфера країни за 2 останні роки суттєво змінилася: якщо раніше рівень безробіття в Хорватії був вищим ніж у середньому в Європейському Союзі, то в 2017 році країна посіла третє місце за показником зайнятості населення. Українську сторону особливо зацікавила програма працевлаштування жінок у сільській місцевості.

Міністр соціальної політики Андрій Рева ознайомив хорватського колегу із запровадженими в соціальній сфері України реформами: «У 2017 році ми просунулись уперед, розпочавши реформу сфери умов та оплати праці, що вже дало свої результати – це зростання розміру середньої заробітної плати», – акцентував Міністр.

Роман Чернега поінформував про результати реформування сфери нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю, повноваження інспекторів праці Держпраці, тісну взаємодію з органами місцевого самоврядування в питанні боротьби з нелегальною зайнятістю. Він, зокрема, наголосив: «Створена служба інспекторів покликана відслідковувати, аби працедавці забезпечували відповідним соціальним пакетом своїх працівників, починаючи від офіційного оформлення на роботу. Ігнорування законодавства про працю загрожує серйозними санкціями».

У форматі співпраці і обміну досвідом був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством соціальної політики України й Міністерством праці та пенсійної системи Республіки Хорватія у сфері праці та соціальної політики.

Джерело інформції: Державна служба України з питань праці


26.03.2018 |

Повернутись назад