Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

20 березня поточного року для інспекторів праці Дніпропетровської, Харківської, Донецької та Луганської областей проведено семінар-тренінг з питань щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

 

 

 


Зустріч проходила за участю заступника директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Олени Коновалової, начальника відділу експертизи умов праці Держпраці Володимира Гончарука – які звернули увагу на те, що компетентність та професіоналізм інспекторів праці повинен бути на належному рівні, тому необхідно постійно удосконалювати свої знання та обмінюватися набутим досвідом.

«Вважаю, що даний тренінг буде корисним як для фахівців територіальних органів Держпраці, так  і для  інспекторів органів місцевого самоврядування, адже буде можливість визначити єдиний підхід у застосуванні інспекторами Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, що в подальшому підвищить ефективність його застосування під час інспекційних відвідувань» - зазначив начальник Управління Владислав Снісар у своєму вступному слові.

 У першій, теоретичній частині семінару, Олена Коновалова детально зупинилась на функціях та повноваженнях інспекторів праці, які регламентуються законом України „Про ратифікацію Конвенції міжнародної організації праці № 81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі” від 08.09.2004 № 1985-ІУ та „Про ратифікацію Конвенції міжнародної організації праці  № 129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві” від 08.09.2004 № 1986-ІУ. Розглянуті питання стосовно видів відповідальності за порушення вимог законодавства про працю.

Крім того, спікер неодноразово наголосила – «Головна мета як інспекторів праці, так і Служби в цілому – це надати допомогу роботодавцям в виді влучної поради, роз’яснення, консультування, тим самим стимулювати працювати законно, не порушуючи законодавства про працю».

Окремо, Володимир Гончарук зупинився на Порядку, який регламентується постановою № 295 від 26.04.2017 року щодо здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю. Розглянули питання стосовно того, хто має право здійснювати інспекційне відвідування, його види та підстави для проведення. Особлива увага акцентувалась на дотриманні прав та гарантій неповнолітніх та  військовослужбовців під час проведення інспектування.

У другій, практичній частині тренінгу, відбувалось активне обговорення питань, які виникали у присутніх, а ті питання, які потребували більш глибокого роз’яснення будуть у подальшому внесені до проекту методичних рекомендацій з приводу оформлення документів, підготовки до інспекційного відвідування, дії інспектора під час інспектування, які є загальними для всіх.

На завершенні зустрічі Олена Коновалова звернула увагу, що на теперішній час апаратом Держпраці розробляється дистанційний курс навчання для інспекторів праці, в якому будуть акумульовані як теоретичні матеріали, так і практичні питання – тобто, в подальшому кожен інспектор буде мати можливість дистанційно удосконалювати свої знання з питань трудового законодавства.


21.03.2018 |

Повернутись назад