Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

19 грудня 2017 року у приміщені Нікопольської податкової інспекції відбувся семінар за участю фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Нікопольської міської ради, представників пенсійного Фонду, регуляторної служби та служби зайнятості населення на тему: «Проведення перевірок контролюючими органами та легальна зайнятість населення».

 

 


Близько тридцяти представникам малого та середнього бізнесу міста Нікополь нагадали про соціальні ризики  та негативні наслідки нелегального працевлаштування.
На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам трудового законодавства – зазначили фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну заробітну плату, а решту зарплати – у «конверті».


Відсутність офіційно оформлених трудових відносин між роботодавцем і працівником означає, що працівник не має всіх соціальних гарантій які надає держава, зокрема соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника, в свою чергу, роботодавець не застрахований від несумлінних працівників, що може призвести до позбавлення права вимагати у працівника виконання роботи належним чином або дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку та режиму роботи.

Спеціалісти нагадали, що роботодавці, порушуючи вимоги чинного трудового законодавства, повинні чітко усвідомлювати  відповідальність за порушення законодавства про працю.

Отже, легалізація трудових відносин з найманими працівниками є надзвичайно важливим фактором, як для соціального захисту працівників так і для економіки області і країни в цілому.

 


21.12.2017 |

Повернутись назад