Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З метою підвищення ефективності державного нагляду на підприємствах гірничодобувної галузі за наказом Державної служби України з питань праці розгляд планів розвитку гірничих робіт на 2018 рік ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» (підприємства територіально піднаглядного Головному управлінню Держпраці у Запорізькій області), проходив на базі Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

 


Захист програм проходив за участі фахівців Головних управлінь Держпраці у Дніпропетровській та Запорізькій областях, керівників та провідних фахівців комбінату, представників державного воєнізованого гірничорятувального загону, науковців профільних інститутів та фахівців проектних організацій.

Головною умовою в ході презентації основних виробничих показників комбінату 2017 року та очікуваних у наступному 2018 році - дотримання проектних показників без відступів від технологічних норм, з відповідним дотриманням правил і рекомендацій інститутів-розробників проектів.

Серед питань, які обговорювались в ході захисту: стан шахтних стволів, підйомних машин, вентиляційних установок, копрів, надшахтних комплексів. Зокрема, дотримання графіків виконання їх ремонтів та своєчасність проведення експертних обстежень даних інженерних конструкцій.

Підіймаючи питання експертних обстежень обладнання, зупинились на шахтному устаткуванні виготовленому за межами України, відповідно наявність дозвільних документів на його експлуатацію. Слід зазначити, що ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» займає лідируючу позицію серед споріднених підприємств по модернізації виробничого обладнання та впровадженню світових інновацій по видобудку залізної руди. Лідируюча позиція комбінату і у використанні безтротилових екологічно чистих вибухових речовин, на даному питані зупинились учасники заходу при обговорені організації контролю за веденням вибухових робіт на підприємстві. Наразі на підприємстві тривають завершальні роботи  по впровадженню для застосування змішувально-зарядних машин виготовлених на базі підприємства «Технотрон» (м. Жовті Води) для заряджання наливних емульсованих вибухових речовин у круто висхідних свердловинах.

Членів комісії цікавила штатна укомплектованість маркшейдерської служби комбінату, підготовка та прийом в експлуатацію нових горизонтів, організація безпечної доставки працівників на віддалені дільниці забоїв, стан контактних мереж та їх захист, стан електроустановок, комплектація обслуговуючого робітничого штату тощо.

Поза увагою робочої групи не лишилися питання обладнання шахт системами автоматичного пожежогасіння, сигналізацією, системами пожежного оповіщення та забезпечення працівників саморятівниками.


20.12.2017 |

Повернутись назад